Nagy küzdött a vb-negyedik ellen a férfi kosárválogatott

2018. február 23., péntek 21:15 | aznap frissítve

A 2017-es Európa-bajnokságon nyolcaddöntőbe jutó magyar kosárlabda-válogatott a világbajnoki selejtező első mérkőzésén, novemberben 70-60-ra kikapott Lengyelországban, aztán viszont Debrecenben 84-76-ra nyert Koszovó ellen.

A pénteki ellenfélnél klubkötelezettségei miatt nem volt ott 8-10 játékos, akik az NBA-ben és az Euroligában játszanak, míg Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány hasonló okokból nem számíthatott a Barcelonában légióskodó Hanga Ádámra. A rajt jól sikerült a magyaroknak, Ruják András és Allen Rosco is triplával kezdett, ám 6-2 után hamarosan már a litvánok vezettek 13-10-re. A magyar csapatban debütált Horti Bálint és a honosított Govens Darrin is, de a pontokat a Szolnokkal friss Magyar Kupa-győztes Vojvoda Dávid szállította.

Az ötpontos hazai előnyt az első negyed végére sikerült ledolgozni, később pedig a magyar válogatott hatpontos hátrányból felszárkózott egyetlen hármasnyi különbségre (31-29). A félidőben Ruják dudaszós hárompontosával 41-37 volt az állás.

A térfélcsere után megléptek a litvánok, kilenc pont lett a hátrány. Ezt követően viszont kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, sőt felzárkózni is sikerült.

Az utolsó negyed 57-53-ról indult, illetve egy 7-2-es hazai rohammal, ám a házigazda nem tudta leszakítani a magyarokat, hamarosan ismét három pontra csökkent a különbség (66-63). Bár Keller Ákosnak lehetősége volt, hogy egy hárompontossal kiegyenlítsen, az nem sikerült,  Eimantas Bendzius triplája viszont bement a sarokból, így 1 perccel a vége előtt 77-71 állt az eredményjelzőn.

A győzelem így végül a végig vezetős, és főként az utolsó percekben jobban összpontosító házigazdáké lett. A magyarok legjobbja Allen volt 17 ponttal. A válogatott hétfőn Szombathelyen fogadja a lengyeleket. A csoportból az első három helyezett jut tovább a következő körbe. Ott a B jelű, horvát, olasz, holland, román négyes első három helyezettjével kerül össze, s a hatos csoportból a legjobb három válogatott jut majd ki a 2019-es kínai világbajnokságra.

Eredmény, C csoport, 3. forduló: Litvánia-Magyarország 80-75 (19-19, 22-18, 16-16, 23-22)

A magyar pontszerzők: Allen 17, Eilingsfeld 15, Vojvoda 12, Perl 9, Ruják 6, Govens 6, Benke 5, Keller 3, Kovács 2

A csoport másik meccsén: Lengyelország-Koszovó 90-62

Az állás 1. Litvánia 6 pont, 2. Lengyelország 5, 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Koszovó 3