Két percen múlt az NBA-bajnok kudarca

2019. május 17., péntek 07:30

Hiába játszott odahaza, az utolsó negyedig nagyon úgy nézett ki, hogy a Golden State Warriors az NBA Nyugati Főcsoport-döntőjének második meccsén kikap a Portland Trail Blazerstől, és ezzel komoly lépéshátrányba kerül. Az egyik legjobbját, Kevin Durant-ot nélkülöző bajnokcsapat lényegében az egész meccsen hátrányban volt - a nagyszünetben nem kevesebb, mint 15 pontos volt a különbség -,

és még két perccel a befejezés előtt is a vendég Portland Trail Blazers állt győzelemre.

A Warriors azonban lenyomott egy 14-3-as hajrát, amivel három ponttal, 114–111 megnyerte a meccset, így 2-0-ás előnnyel utazhat Portlandbe. A végén az izgalmakat fokozta, hogy a hazaiaktól Draymond Green kihagyott egy ziccert, ezzel megnyílt a lehetőség az Oklahoma ellen gigantikus dudaszós hármast beverő Damian Lillard előtt az egyenlítésre, a Portland hátvédjének dobását azonban a veterán  Andre Iguodala blokkolta. Érdemes végignézni a hajrát:

A meccs legjobbja az első találkozóhoz hasonlóan Stephen Curry volt, aki 37 ponttal, nyolc-nyolc lepattanóval és assziszttal tolta meg a szekeret.