Visszatért a görög szörny, és karriercsúccsal sokkolta a fővárosiakat

2023. január 4., szerda 10:36

Az Oklahoma City Thunder otthon 150–117-re legyőzte a ligaelső Boston Celtics együttesét, míg Jannisz Antetokunmpo karriercsúcsot szerzett a Washington Wizards ellen az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

A kiegyenlített és már 67 pontot hozó első negyed után a Thunder a 19 pontos különbséggel (40–21) megnyert második felvonásban meglépett, és a 48–37-re lehozott harmadik játékrészben tovább növelte a különbséget. A Bostonban hiába zárt a mezőny legeredményesebb játékosaként Jaylen Brown 29 ponttal, míg társai közül Jayson Tatum 27 pontig jutott, a 25 pontos Josh Giddey vezérletével a hazaiaknál további négy kosaras – Luguentz Dort, Jalen Williams, Tre Mann, Isaiah Joe – termelt 20 pont felett. A Celtics 38. mérkőzésén a 12. vereségét szenvedte el, egymást követően a másodikat.

A Milwaukee Bucks visszavágott a Washington Wizardsnak az előző találkozón, két napja elszenvedett hazai vereségért, és ugyancsak házigazdaként 123–113-ra bizonyult jobbnak. A sikerben kulcsszerepet vállalt a görög csillag, Jannisz Antetokunmpo, aki az egyéni karriercsúcsot jelentő 55 pontjával magasan a mezőny fölé nőtt. Antetokunmpo először jutott 50 pont fölé a szezonban, karrierje során viszont már negyedszer.