Súlyos gázolás Los Angelesben, erre senki sem számított

2023. május 7., vasárnap 10:46

Eddig olyan a Los Angeles Lakers–Golden State Warriors párharc az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) nyugati főcsoportjának egyik elődöntőjében, mint a libikóka; hol az egyik csapat hengerel, hol a másik. Két nappal azok után, hogy a San Franciscó-iak 27 ponttal verték a riválisukat a kaliforniai derbin, a Lakers 30 ponttal vágott vissza. Így most 2–1-re vezetnek Darvin Ham edző tanítványai, a negyedik mérkőzést hétfőn (nálunk kedd hajnalban) játsszák a Crypto.com Arenában.

Lakerlandben az utóbbi 13 év legfontosabb mérkőzésének titulálták a vasárnapi, Golden State elleni összecsapást, Bill Plaschke, a Los Angeles Times veterán szakírója szerint a 2010-es bajnoki döntő hetedik meccse óta nem vívott ekkora jelentőségű mérkőzést a Lakers. Akkor sikerült legyűrni a Boston Celtics csapatát Kobe Bryant és Pau Gasol remeklésével, és megnyerni 4–3-ra a finálét.

Sereglettek is a celebek a derbire! Dustin Hoffman, Andy Garcia, Woody Harrelson mind-mind kíváncsi volt a slágermeccsre. Kilőtt a rajtgépből a Lakers, D'Angelo Russell dobta csapata első 11 pontját, 9–2-re, 19–12-re elhúzott a hazai gárda. De ekkor még reagált a Warriors, és 30–23-as vezetéssel zárta az első negyedet.

Ebben a játékrészben LeBron Jamesnek egyetlen kosárra dobása sem volt, élete 125. playoff-meccsén először fordult vele elő ez a szégyen. A legnagyobb vendégelőny 40–29-nél volt, de onnan a Lakers kivágott egy 30–8-as szériát, és 59–48-ra a házigazda vezetett.

Ezzel el is dőlt a meccs, LeBron elkezdte termelni a pontokat, Anthony Davis is legszebb arcát mutatta. A negyedik negyedet már a cserék játszották végig, ahogy két nappal korábban is, csak most ellenkező előjellel.

Henger volt ez a javából, 2–1-re vezet a 17-szeres bajnok Lakers, de lehetetlen megjósolni, hogy hétfőn merre billen a libikóka.

A kontinens keleti partján, Miamiban a Heat Jimmy Butler vezérletében simán megverte a New York Knicks csapatát, és 2–1-es vezetésre tett szert.

Nyugati főcsoport, elődöntő:

Los Angeles Lakers–Golden State Warriors 127–97

Ld.: Davis 25, James és Russell 21-21, Schröder és Walker 12-12, Reeves 10, ill. Curry 23, Wiggins 16, Thompson 15