A Forbes amerikai üzleti lap közlése alapján a korábbi sztárkosaras Earvin „Magic” Johnson vagyona átlépte az egymilliárd dolláros álomhatárt, ezzel ő lett a sportvilág negyedik milliárdosa.
A lap úgy számolt, hogy a 64 éves, sportágában egykoron világklasszisnak számító Johnson vagyona 1,2 milliárd dollár, átszámítva 433,9 milliárd forint.
Az igencsak exkluzív klubba az LA Lakers legendája előtt a hozzá hasonlóan szintén kosárlabdázó Michael Jordan és LeBron James, valamint a golfozó Tiger Woods tudott belépni a sportvilágból.
A Forbes szerint Johnson 13 éves NBA-karrierje során 40 millió dollárt keresett, a „maradékot” már üzletemberként hozta össze: több vállalkozásban van befektetése, köztük három, Los Angeles-i kötődésű sportklubban. Például az MLB-s Los Angeles Dodgers baseballcsapatban szerzett tulajdonrészt.
Sporton kívüli befektetései vannak a Starbucksban, a Burger Kingben, a 24 Hour Fitnessben, valamint az EquiTrust életbiztosítási társaságban. A Forbes úgy tudja: vagyonának nagy részét az életbiztosítási társaságban lévő részesedése képzi.
Johnson azt mondta: már korábban is milliárdos lehetett volna, ha annak idején, amikor az 1970-es évek végén az NBA-be lépett, nem utasítja vissza a Nike megkeresését, amely részvényeit ajánlotta kiszemeltjének.
A kosaras azonban helyette egy másik sportmárkával (Converse) kötött szerződést, amely százezer dollárt ajánlott fel neki. (A Nike húsz évvel ezelőtt vásárolta fel piaci riválisát, amelynek akkor már százéves múltja volt.)
Johnson erről a korábbi döntéséről év elején egy podcastműsorban azt mondta: ahogyan családjában senki, úgy fiatalon még ő sem volt képben a pénzvilág működésével.
Akkoriban még azt sem tudtam, mik azok a részvények. Elengedtem a lehetőséget. El tudja ezt most valaki képzelni? Ma, negyvenöt évvel később ötmilliárd dollárt érnének azok a részvények...
Magic Johnson az észak-amerikai profi kosárlabdaliga történetének egyik legkarakteresebb játékosa volt. Az LA Lakersben az 1979–1980-as szezonban mutatkozott be, és az 1990–1991-es idény végén vonult vissza. Négy év múlva, egy szezon erejéig (1995–1996) azonban visszatért, illetve hosszas győzködést és hezitálást követően végül csak ott volt az 1992-es, barcelonai olimpián aranyérmes Dream Teamben.
Johnsonnál 1991-ben az alapozó időszakban diagnosztizáltak pozitív HIV-tesztet – a fertőzés okozza az AIDS betegséget –, amit végül november elején jelentett be nyilvánosan. 32 évesen azonnal a visszavonulás mellett döntött, hogy minden erejével a „halálos betegség elleni küzdelemre” fókuszáljon.
Az NBA-ben 17,707-es pont, 6,559-es lepattanó és 10,141 assziszt volt a meccsenkénti átlaga, ötször (1980, 1982, 1985, 1987, 1988) volt bajnok a Lakersszel, háromszor (1980, 1982, 1987) volt a döntő, háromszor (1987, 1989, 1990) a szezon legjobb játékosa.
Az All Star-gálán 12 alkalommal lépett parkettre, 9-szer került be az év csapatába, 32-es mezszámát a Lakers visszavonultatta.