Megnyertük az előselejtezőt, női kosarasaink a világbajnokság kapujában

2024. augusztus 25., vasárnap 19:21

Alaposan visszavágott Szenegálnak a magyar női kosárlabda-válogatott a ruandai Kigaliban rendezett világbajnoki előselejtező döntőjében. Völgyi Péter szövetségi kapitány együttese 63–47-re kiütötte a nyugat-afrikaiakat, és ezzel megnyerte az előselejtező tornát. A selejtező 2026 tavaszán lesz az az évi világbajnokságra, amit Németországban rendeznek. 24 csapatból 16 jut ki.

Új seprű jól seper. Völgyi Péter, a Diósgyőr szakvezetője március végén vette át a magyar női kosárlabda-válogatottat a menesztett Székely Norbert helyett, és a rutinos szakember szépen összerántotta a csapatot.

A ruandai előselejtező ugyan vereséggel kezdődött (Szenegáltól 63–61-re kaptak ki), de utána csak győzelmek következtek, a legutolsó most vasárnap, a döntőben ismét Szenegál ellen, 63–47-re.

A mieink mind a négy negyedet megnyerték, az elsőt 13–12-re, a másodikat 20–14-re, a harmadikat 16–8-ra, a negyediket 14–13-ra, azaz egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk. A magyarok legjobb dobói: Kiss Virág 17 (4 lepattanó), Határ Bernadett 10 (9 lepattanó), Kányási Veronika 10 (4 lepattanó, 3 gólpassz), Török Ágnes 8, Studer Ágnes és Lelik Réka 5-5.

Magyarország ezzel már ott van a 2026 tavaszán esedékes világselejtezőn, függetlenül a 2025-ös görögországi Európa-bajnokság eredményétől. Mivel a 2026-os világselejtezőn 24 válogatott vesz részt, és 16-os a vb mezőnye, egyáltalán nem lehetetlen kijutni a németországi eseményre.

Legutóbb 1998-ban járt vb-n a magyar válogatott, akkor is Németország volt a rendező, és Rátgéber László szövetségi kapitány vezetésével tizedik lett az együttes.