Talmácsi 4. lett a brit időmérőn

2013. május 24., péntek 19:56 | aznap frissítve

Jól kezdődött Talmácsi Gábornak a Superbike világbajnokság nagy-britanniai futama, amit a nagy múltú Donington Parkban rendeznek. A magyar motoros pénteken már a szabadedzésen a 6. helyet szerezte meg, de az első időmérő edzésen tovább javított, és a 4. leggyorsabb volt.

A 45 perces kvalifikáción egy versenyszimulációt teljesített és megszakítás nélkül végig kint volt a pályán. Talmácsi az idmérő nagy részén az élen állt, csak az edzés végén előzték meg hárman, olyan motorosok, akik friss gumikkal köröztek. „Első lépésnek jó ez az irány, amerre elindultunk a csapatommal” – mondta Talmácsi, kiemelve, hogy folyamatosan javított a köridőkön.

A másik két magyar versenyzőből Németh Balázs a 19., Tóth Imre a 24. pozíciót szerezte meg.

A brit verseny lesz az idei Superbike világbajnokság 5. futama. Az előző két versenyt az a brit Sam Lowes nyerte, aki a mostani időmérő után is az első helyen áll. Talmácsi egy 16. és egy 19. helyet ért el eddig, Tóth egy 22.-et és egy 23.-t, Németh egy 16. és egy 22. helyet, vagyis egyik magyar sem szerzett egyelőre pontot.