MotoGP: Marc Márquez nyerte a San Marinó-i Nagydíjat

2015. szeptember 13., vasárnap 16:55

Gyutai Adrián, a TVR Vitali versenyzője 26. lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíjának vasárnapi Moto3-as futamán, amelyen pályafutása első győzelmét aratta az olasz Enea Bastianini, írja az MTI.

A 24 éves paksi pilóta szabadkártyával vett részt a versenyhétvégén, és bár az elmúlt két és fél évben a 600 köbcentis motorhoz volt szokva, az időmérőn megfutotta a rajthoz álláshoz szükséges limitidőt a vb legkisebb - legfeljebb 250 köbcentis - gépeinek kategóriájában, majd a futamot is be tudta fejezni.

Gyutainak ez volt karrierje első vb-hétvégéje, amely előtt azt a célt tűzte ki maga elé, hogy célba érjen a versenyen. Bastianini nagy csatában nyert, megelőzve a portugál Miguel Oliveirát, és a szintén olasz Niccolo Antonellit.

A MotoGP-ben a címvédő Marc Márquez, a Moto2-ben pedig a vb-pontversenyben éllovas francia Johann Zarco nyert a San Marinó-i Nagydíjon.