Katapultáltatták motorjáról a MotoGP-világbajnokot

2016. június 5., vasárnap 15:21

Valentino Rossi nagyon okos és higgadt versenyzéssel idei második győzelmét szerezte a MotoGP-ben. Marc Márquezzel meccselt nagyot a Katalán Nagydíjon. Jorge Lorenzo kiesett, ez megint jól megkavarta a vb-címért folyó versenyt.

Feszült versenyhétvége volt a MotoGP-ben a Moto2-es versenyző, Luis Salom halála után. Az is felmerült lehetőségként, hogy törlik az egész futamot, majd a biztonsági kérdéseken vitáztak. A szervezők végül a barcelonai pálya F1-es nyomvonalát választották a versenyre. Ez nem mindenkinek tetszett, a pilóták egymást is támadták, hogy ki és miért nem jár el biztonságról szóló értekezletekre.

Ez a futam lement súlyos baleset nélkül, az nem a pálya hibája volt, hogy Iannone beleszállt az ötödik helyen motorozó és a futam alatt végig szenvedő Jorge Lorenzóba. Mindketten buktak, de szerencsére azonnal felálltak, nincs komolyabb sérülésük. Egyértelműen Iannone volt a hibás, elmérte a féktávolságot, vagy technikai hibája adódhatott.

Han tenido mucha suerte, sobre todo Lorenzo, que salió catapultado#MotoGP #CatalanGP pic.twitter.com/BBefSghF1J

— Victor F1 (@G3OF1) 2016. június 5.

A futam Rossi és Márquez párharcáról szólt. A yamahás Rossi vezetett nagyon sokáig, az utolsó körökben azonban Márquez többször is megtámadta, és le is előzte, de a kigyorsításokban mindig Rossi volt a jobb, újra és újra az élre állt. Márquez aztán nagyot is hibázott túl szélesen vett egy kanyart, és már támadni sem volt esélye Rossit, aki az utolsó másfél kört nagyon okosan és élesen motorozta végig. Megszerezte ezzel második futamgyőzelmét. A harmadik helyre Dani Pedrosa jött be Márquez mögött.

A pontverseny is erősen átalakult Lorenzo kiesésével, Márquez ugrott az élre, de Rossi is esélyt kapott, hogy felzárkózzon, és harcban legyen az első helyért. Az Olasz GP-n motorhiba miatt nem tudott pontokat szerezni.