12 perc alatt, verseny közben építették újjá a motort

2018. június 11., hétfő 13:40

Ritkán látott minőségű és sebességű munkát hajtott végre a Honda Endurance Racing szervizcsapata a gyorsaságimotoros endurance-vb szombati, oscherslebeni futamán, ahol

12 perc alatt építették újjá a csapat rommá tört motorját a nyolcórás verseny hajrájában.

25 perc volt már csak hátra a versenyből, amikor Grégory Leblanc az ötödik helyen haladva nagyot esett, és csúnyán összetörte a Hondáját. A gép valamennyire működőképes maradt, de több darab letört belőle, az eleje ide-oda lógott, és a hűtővíz is elkezdett folyni belőle.

Leblanc valahogy mégis visszaért vele a garázsba, amikor oda beállt, pontosan 7:38-nál járt a verseny időmérője, 7:50-kor pedig egy szinte teljesen újjáépített motorral szállt vissza a versenybe. A borítás alatt valószínűleg rettenetes állapotban volt a gép, de arra ez is elég volt, hogy a maradék tíz percet kibírja a pályán.

A 111-es számú csapat eközben összeszedett kilenc kör hátrány, úgyhogy végül a 13. helyen értek célba.