Kiverték a világelsőt a US Openen

2009. szeptember 6., vasárnap 11:35 | aznap frissítve

Az amerikai nyílt teniszbajnokság, a US Open 3. fordulójában jó néhány meglepetés született. A nőknél kiesett a világelső Szafina és Sarapova is, míg a férfiaknál Andy Rodick kapott ki. Federer szenvedve, de tovább ment Lleyton Hewitt ellen.

A 23 éves Dinara Szafinát, aki idei első Grand Slam-tornáján maradt le az elődöntőről, a 19 esztendős cseh Petra Kvitova búcsúztatta 2:34 órás mérkőzésen, a döntő szettben minimális különbséggel megnyerve a rövidítést.

"Nagyon csalódott vagyok, mert a második játszmában megszakítás nélkül hat gémet hoztam, aztán a harmadik szettben három meccslabdám is volt, mégis hagytam elúszni őket" - kesergett Szafina, akinek ez volt harmadik háromszettes meccse.

Szafina mellett a nőknél kiesett a US Openen a 2006-os bajnok, Maria Sarapova is. Az orosz teniszezőnőt a mindössze 17 éves amerikai Melanie Oudin verte meg majd háromórás csatában 3:6, 6:4, 7:5-re.  A sikerhez nagyban hozzájárult a tavalyi viadalt vállsérülés miatt kihagyó orosz klasszis rossz játéka.

Előzőleg Melanie Oudin az ugyancsak orosz, negyedik helyen kiemelt Jelena Gyementyjevát győzte le három játszmában az  Arthur Ashe stadionban. A következő fordulóban a tinédzser amerikainak ismét egy orosz versenyzővel, a 13-ik helyen kiemelt Nadia Petrovával kell megmérkőznie. Már így is Oudinnak tapsol amerikai, ha még továbbmegy, sztár lehet.

Meglepetésre az idén wimbledoni döntős Andy Roddick az ugyancsak amerikai John Isnertől kapott ki öt szettben, 7-5-ös döntő tie-breakben. A 206 centis győztes 38 ászt bombázott példaképének és barátjának a térfelére.

Pedig az 5. kiemelt Roddick, aki 2003-ban megnyerte a US Opent, kétszettes hátrányból mentette döntő szettre a mérkőzést, de akárcsak az első végén, a döntő játszmában is elbukta a rövidítést a nagyon erőteljesen, és helyenként látványos megoldásokkal játszó óriás ellen.

"Sok minden nem a te kezedben van, amikor ellene játszol" - mondta csalódottan a mérkőzés után Roddick. - Próbálsz küzdeni, ahogy tudsz, ami néha sikerül, néha nem".

A másik amerikai, James Blake is búcsúzott a 3. fordulóban, mivel három játszmában kikapott Tommy Robredótól. Győzött viszont Djokovic, Davigyenko, és a világelső Roger Federer.

Pedig a svájci évek óta nem játszott olyan gyengén, mint a Lelyton Hewitt elleni mérkőzés nagy részében, de az egykori világelső ausztrál így is csak egy szettet tudott elvenni Federertől.

"Jól kezdtem a meccset, de mégis hagytam kicsúsznia a kezeim közül az első szettet - nyilatkozta a mérkőzés után Federer. -"Ez nem volt szerencsés, de Hewitt jól játszott, és elvette tőlem a játszmát. Nagyon jó ritmusban játszott az alapvonalról, úgy éreztem, hogy agresszív volt, ami működött nála".

Vasárnap a nőknél mér a nyolcaddöntő küzdelmei kezdődnek, míg a férfiaknál a 3. forduló többi mérkőzésére kerül sor.