Santoro visszatért, mert így négy évtizedben is teniszezik

2010. január 7., csütörtök 21:35 | aznap frissítve

A már visszavonult Fabrice Santoro úgy döntött, pályára lép a január 18-án kezdődő melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

"Szeretném 70-re növelni a már most is rekordszámú Grand Slam-szerepléseim számát, ráadásul így én lehetek az egyetlen olyan teniszező, aki négy évtizedben is játszott" - indokolta honlapján a visszatérést a 37 éves Santoro, hozzátéve, hogy ez lesz az egyetlen verseny, amelyen még részt vesz.
A kiváló játékos tavaly novemberi visszavonulása ellenére azért szerepelhet az év első GS-tornáján, mert még mindig a 68. a világranglistán.
A Tahitin született Santoro több mint húszéves karrierje során egyesben hat ATP-trófeát gyűjtött be. Pályafutása legjobbjaként 1999. július 7-én a 6. volt a világranglistán, 381 meccset nyert meg, és 263 alkalommal hagyta el vesztesen a pályát. A Pete Sampras által csak "Magician"-nek, vagyis varázslónak becézett teniszező tagja volt a 2001-ben Davis Kupát nyert francia válogatottnak is.