Nadal ijesztően sántikált le a pihenőre

2014. január 18., szombat 13:46

Sokkal keményebb ellenfele volt a világelső Rafael Nadalnak Gaël Monfils, mint amit az eredmény mutat, de a nagyon stabil, rettentő jól koncentráló spanyol 6:1, 6:2, 6:3-mal túljutott a harmadik fordulón is az Australian Openen. A hét közbeni 44 fokos katlanhoz képest szombatra már napközben is 20 fok környékére süllyedt a hőmérséklet, Nadalék esti meccsén pedig már csak 18-19 fokot mértek a Rod Laver Arénában.

Nadal rögtön duplabrékkel kezdett, és már kezdettől abszolút dominált az egyébként jól teniszező Monfils ellen. A megnyert első szett után 1:1-nél ijesztő pillanatok következtek, Nadal egy szerva után rosszul lépett hátra, és ugyan hozta a gémet, de a jobb lábfejét fogva, sántikálva ment a pihenőre. Végül ugyanakkor még a trénert sem hívta ki, folytatni tudta ápolás nélkül is a meccset.

Monfils-nak a harmadik szettben 2:2-nél meggyűlt a baja a hálóval, amit dühösen püfölt, miután felérkezve nem sikerült áttennie egy labdát. Aztán színpadiasan bemutatta, milyen finoman kellett volna csak átpöccintenie a labdát a pont megnyeréséhez. 4:3-nál viszont még segített neki a háló, miután egy nagyjából háromszor megnyert labdamenet végén a lecsapását is visszaadta futtából Nadal, Monfils pedig egy háló tetejéről lecsurgó labdával nyerte csak meg a pontot.

Roger Federer a maga mérkőzésén rögtön az első adogatásánál a labda feldobása után ütött egy jókora luftot, amit ritkán látni, de utána nagyon magabiztosan verte 6:2, 6:2, 6:3-ra az orosz Tejmuraz Gabasvilit. A tavalyi rossz szezon után Federer bizakodva nyilatkozott a meccs után. „Örülök, hogy amikor felébredek reggel, akkor nem egy idős embernek érzem magam" – mondta mosolyogva.

Ball kid classic catch

A negyedik körben a 6. kiemelt svájci máris a 10. kiemelt Jo-Wilfried Tsongával találkozik majd, aki 7:6, 6:4, 6:2-re győzte le honfitársát, Gilles Simont. A 4. kiemelt Andy Murray lekopírozta az eredményt a maga mérkőzésén, csak az első szettben tudott igazán ellenfele lenni a 7:6, 6:4, 6:2-re legyőzött Feliciano Lopez.