Federer és Wawrinka nélkül kapott ki a címvédő Svájc

2015. március 9., hétfő 09:51

A Roger Federer és Stan Wawrinka nélkül felálló, címvédő svájci válogatott vereséget szenvedett a tenisz Davis Kupa első fordulójában, amelyben a belgák vendége volt Liege-ben. Az Andy Murray vezette britek és a világelső Novak Djokovics vezérelte szerbek ugyanakkor továbbjutottak a legjobb nyolc közé: előbbi együttes az amerikaiakat, utóbbi pedig a horvátokat verte, írta az MTI.

Buenos Airesben hétfőn 3-2-re végződött az argentin-brazil csata, amelyben Leonardo Mayer és Joao Souza a DK történetének leghosszabb egyes mérkőzését játszotta. Mayer 11. meccspontját értékesítve nyert 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 5:7, 5:7, 15:13-ra, 6 óra és 42 perc alatt. A korábbi rekordot John McEnroe Mats Wilander elleni 1982-es győzelme tartotta, amely 6 óra és 22 perc alatt született meg.

Buenos Aires: Argentína-Brazília - 2-2, állás az utolsó egyes előtt

A negyeddöntőt július 17-19-én rendezik. A párosítás: Kanada-Belgium, Nagy-Britannia - Franciaország, Szerbia-Argentína, Ausztrália-Kazahsztán.