Babos egyből kiesett Indian Wellsben

2016. március 10., csütörtök 09:11

Babos Tímea az első fordulóban kiesett szerdán a kaliforniai Indian Wellsben zajló keménypályás tenisztorna női versenyében, írta az MTI.

A világranglistán 49. magyar játékost a nyitókörben a 36. helyen álló, tavaly negyeddöntős ukrán Leszja Curenko búcsúztatta. A 22 éves Babos az első szettet 5:2-es vezetésről bukta el, a találkozó 1 óra 25 percig tartott.

"Sajnálom ezt a meccset, szörnyen ment a játék. Az elmúlt napokban picit jobban ment a játék, de azt hiszem, alapjában véve az itteni körülmények nagyon nem fekszenek nekem. Pláne úgy, hogy most kicsit elment az önbizalmam" - nyilatkozta honlapján a magyar teniszező, hozzátéve: nem játszott jól a múlt héten, voltak kisebb problémái, sérüléssel is bajlódott, és nem tudott annyit edzeni, amennyit szeretett volna.

"Sajnos nem ment jól a mai napon, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy 5:2-ről nem szabadott volna elveszíteni az első szettet. De hát ilyen is a sport... Megpróbálom összeszedni magam, hogy párosban és a következő versenyen már jobban menjen a játék" - jelentette ki Babos, aki párosban a kazah Jaroszlava Svedova oldalán lép pályára Indian Wellsben: a 3. helyen kiemelt duó első ellenfele a horvát Darija Jurak és a német Laura Siegemund lesz.

Nők (6,8 millió dollár összdíjazás):

1. forduló (a 64 közé jutásért):

Curenko (ukrán)-Babos 7:5, 6:4

Larsson (svéd)-Maria (német) 6:4, 7:6 (7-3)

Witthöft (német)-Falconi (amerikai) 0:6, 6:4, 6:4

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe a kínai Zsuhajban zajló, 50 ezer dollár összdíjazású keménypályás challenger-tenisztornán.

A Davis Kupa-csapatot a hétvégén Izrael ellen győzelemre vezető magyar játékos - aki 200. a világranglistán - az ATP honlapja szerint a második fordulóban 7:5, 6:2-re verte a hazai közönség előtt szereplő Jen Pajt (202.). A találkozó 1 óra 32 percig tartott.

A 24 éves Fucsovics következő ellenfele a szintén kínai Cö Csang (193.) vagy Bowen Ouyang (754.) lesz.