A hálót verte, drámai ponttal esett ki a US Openről

2016. szeptember 8., csütörtök 08:56

A második helyen kiemelt brit Andy Murray öt játszmában kikapott a japán Nisikori Kejtől az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyes negyeddöntőjében.

A US Openen 2012-ben győztes, olimpiai bajnok Murray 2-1-es szettelőnyről veszített a hatodikként rangsorolt riválisa ellen.

A döntő szett drámaian alakult, a japán 4-2-re vezetett brékelőnnyel, 40-0-re állt az 5-3-hoz, Murray inne brékelt vissza. Aztán 5-5 lett, amikor Nisikori bréklabdához jutott, de kiszolgáltatott helyzetbe került: viszont nagyot fogott nyújtózva, a simán bepattanó labdát látva a skót a hálót ütötte.

Ez volt a meccs kulcspontja, Nisikori utána simán hozta az adogatását, és 7-5-re megnyerte a szettet és a meccset.

A harmadik helyen kiemelt svájci Stan Wawrinka az argentin Juan Martin del Potrót ejtette ki négy játszmában.

A nőknél a világranglista-vezető amerikai Serena Williams nagy csatában verte a román Simona Halepet, aki korábban Babos Tímeát győzte le. A New Yorkban hatszoros bajnok, 34 éves Serena Williamsnek ez volt a 309. győzelme Grand Slam-tornán, így tovább javította abszolút rekordját.