Federer megszenvedett a US Open első körében az amerikai csodagyerek ellen

2017. augusztus 30., szerda 08:20

Alaposan megizzadt a továbbjutásért Roger Federer a US Open első körében, ahol csak öt szettben, két és fél óra játék után nyert a 19 éves amerikai Frances Tiafoe ellen.

A harmadik helyen kiemelt svájci ráadásul 1-0-s szetthátrányból állt fel, majd az ötödik szettben is a vártnál kicsit tovább tartott, hogy befejezze a meccset, 5:3-nál ugyanis elvesztette az adogatását, de Tiafoe már nem tudott kiegyenlíteni, Federer egy brékkel továbbjutott.

Ezzel Federer első fordulós eredménye 17-0 a US Openen, a következő körben a Blaz Kavcic-Mihail Juzsnyij meccs győztesével játszhat majd.

Túl sok meccset nem tudtak lejátszani kedden az időjárás miatt, férfi egyesben Federerékével együtt összesen két, a nőknél pedig hét mérkőzést tudtak befejezni.