Serena Williams majdnem kipottyant a Roland Garrosról

2018. május 31., csütörtök 22:41

Csütörtök este Serena Williams szetthátrányból fordítva győzött, és bejutott a Roland Garros harmadik fordulójába. A 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes sztár - aki a tavalyi Australian Open óta az első GS-tornáján szerepel - a 17. kiemelt ausztrál Ashleigh Barty ellen lépett pályára, és az MTI tudósítása szerint nagyon rosszul kezdte a meccsét, riválisa sokkal pontosabban játszott nála, így simán nyerte az első játszmát.

A második szett elején Barty rögtön brékelőnybe került, ám azt követően Serena Williams régi önmagát idézően adogatott, precízen és nagy erővel ütött, és fordított. A mindent eldöntő játszmában Williams egyszer elvette az ausztrál szerváját, saját adogatásait pedig magabiztosan nyerte, így a mérkőzést 3:6, 6:3, 6:4-gyel nyerte.

Williams meccsén kívül vannak még további csütörtöki eredmények is a 32 közé jutásért játszott 2. fordulóból: