Fucsovics lassan hetente dönt karriercsúcsot

2018. június 18., hétfő 09:51

A várakozásoknak megfelelően hétfőtől ismét Roger Federer vezeti a férfi teniszezők világranglistáját, míg Fucsovics Márton - karriercsúcsát beállítva - újra a 45. helyen áll.

A 36 éves svájci játékos azzal került vissza a rangsor első helyére, hogy a múlt héten bejutott az elődöntőbe, majd meg is nyerte a stuttgarti tornát - ez volt pályafutása 98. végső sikere az ATP körversenyen.

A világranglistát pályafutása során immár a 310. héten vezető Federer a következő napokban a németországi Halléban szerepel - ahogy Fucsovics is -, s csak akkor marad világelső, ha megvédi a címét.

Férfi tenisz-világranglista

Babos Tímea egy helyet javítva a 36., míg Stollár Fanny 15 pozíciót előreugorva a 146. a női teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján, amelynek élcsoportjában nem hoztak változást a múlt heti tornák. Továbbra is a Roland Garros-győztes román Simona Halep vezet. Babos párosban változatlanul a negyedik a világranglistán.