Nagy Adrienn junior párosban lett a Australian Open bajnoka

2019. január 25., péntek 09:45

Nagy Adrienn és japán játékostársa, Nacumi Kavagucsi megnyerte a junior lány párosok döntőjét a Melbourne-ben zajló Australian Openen.

A harmadik helyen kiemelt magyar, japán kettős, amelynek ellenfele a nyolcadikként rangsorolt amerikai Chloe Beck, Emma Navarro duó volt a pénteki fináléban, két sima szettben, 6:4, 6:4-re nyert. A meccs 61 percig tartott.

Az eddigi egyetlen melbourne-i magyar lány páros győzelem Kapros Anikó nevéhez fűződik, ő 2000-ben az ausztrál Christina Wheeler oldalán győzött az Australian Openen, és emellett az egyest is megnyerte. (MTI)

A nap másik magyar érdekeltségű döntőjében Babos Tímea játszott. Kristina Mladenoviccsal nem sikerült megvédeniük a címűket női párosban.