Döbbenetes fordítás 0:6, 0:5, 30-40-ről

2019. április 11., csütörtök 10:35 | aznap frissítve

A teniszben olyan azért elő szokott fordulni, hogy valakit 6:0, 6:0-val söpörnek le a pályáról. Olyan is, hogy egy elbukott 6:0-s szett után valaki képes felállni és fordítani. Olyan viszont emberemlékezet óta nem volt, hogy egy játékos, 0:6, 0:5 és 30-40-ről képes úgy visszajönni, hogy a végén megnyeri a meccset.

Ez történt a héten Sunderlandben, a 25 ezer dolláros ITF-torna első körében. A világranglista 479. helyén angol Tara Moore a jóval esélyesebb, a torna harmadik kiemeltje, a ranglistán 201., francia Jessika Ponchet ellen játszott. Az első szett pillanatok alatt 6:0 lett Ponchet javára, aki háromszor is brékelni tudott.

A második szettben pedig két brék után úgy jutottak el 5:0-ig, hogy Ponchet az adogatását semmire hozta, a hatodik gémben pedig már 30-40-re álltak, azaz meccslabdája volt a franciának. Nem tudni, mi járhatott Moore fejében, de varázsütésre feltámadt. Még egy meccslabdát hárított, majd behúzta a gémet.

Onnan nem volt megállás. Kétszer is elvette ellenfele adogatását, 5:5-re semmivel hozta a játékot, majd 6:6-ra megint semmivel egyenlített, utána pedig a rövidítést is megnyerte. A 22 éves Ponchet összeomlott, a döntő szettben már egyszer sem vezetett. A pokol kapujából Moore végül 2 óra 16 perc alatt visszajött, és 0:6, 7:6, 6:3-ra megnyerte a meccset.

Lehetne ez is minden idők legnagyobb fordítása, de talán még ennél is nagyobb volt, ami 1983-ban, a US Open selejtezőjében történt. 36 éve, Barbie Bramblett 0:6, 0:5-ről és 0-40-ről jött vissza úgy, hogy a találkozón összesen 18 meccslabdát hárított.