Djokovics átgázolt Cicipaszon, elődöntős Párizsban

2019. november 1., péntek 19:26 | aznap frissítve

A világelső Novak Djokovics 6:1, 6:2-re legyőzte a világranglista 7. Sztefanosz Cicipaszt a párizsi tenisztornán, a meccs csak 58 percig tartott, írja az ATPTour.com.

A fiatal görög idáig elmondhatta magáról, hogy pozitív a mérlege Djokovics ellen, legutóbb a sanghaji torna negyeddöntőjében győzte le a szerbet. A párizsi meccs után 2-2-re állnak egymás ellen.

„Az egyik legjobb meccsemet játszottam a szezonban. Nagyon felkészültem erre az összecsapásra" – mondta Djokovics, aki kielemezte a sanghaji vereségéről készült videókat.

Djokovics ellenfele az elődöntőben majd Grigor Dimitrov lesz, aki 6:2, 7:5-re győzte le a chilei Cristian Garínt a maga negyeddöntőjében.

A kanadai Denis Shapovalov legyőzte 6:2, 6:2-re a hazai közönség előtt szereplő Gaël Monfils-t. Az elődöntőben az ellenfele a második kiemelt Rafael Nadal lesz, aki 7:6, 6:1-re győzte le Jo-Wilfried Tsongát.