Raonic már nagy falat volt, Fucsovics búcsúzott Melbourne-ben

2021. február 12., péntek 10:36

Fucsovics Márton a harmadik fordulóban búcsúzott az Australian Open férfi egyesének küzdelmeitől, miután négy szettben, 7 : 6, 5 : 7, 6 : 2, 6 : 2 arányban kikapott a 14. helyen kiemelt, kanadai Milos Raonictól.

A magyar teniszező állóképességét alaposan próbára tették az előző két mérkőzésen, hiszen Marc Polmans ellen is öt szettre kényszerült,

amelyet a végül heroikus csatában, döntő szett tie-breakben megnyert Stan Wawrinka elleni siker követett.

Ehhez képest Raonic 3 : 0-val kezdett az argentin Federico Corea ellen, majd 3 : 1-re verte a francia Corentin Moutet-t, így egyértelműen ő volt a kipihentebb. Mindezek ellenére az első szett csupán rövidítésben dőlt el, brékelnie egyik játékosnak sem sikerült,

de a játszma a kanadaié lett.

A második szettet Fucsovics remekül kezdte, hozta a szerváját, majd azonnal elvette Raonic adogatását, így előnybe került. Sajnos nem tartott sokáig az öröme, a 14. kiemelt azonnal visszabrékelt, majd egyenlített. A szett végéig nem jött újabb fogadóelőny, akkor viszont a legjobbkor,

6 : 5-nél ugyanis a magyar játékos újra elnyerte Raonic szervajátékát, és 7 : 5-re hozta a játszmát.

A folytatásban viszont sajnos érezhetően kijött a fáradtság Fucsovicson, aki nem tudott mit kezdeni Raonic nagyszerű adogatásaival,

ráadásul sérülés miatt ápolási szünetet is kérnie kellett.

2 : 1 után sorozatban öt játékot nyert a kanadai, így 6 : 2-vel ismét átvette a vezetést.

A negyedik játszma első játékában Fucsovics hozta az adogatását, ezt követően azonban Raonic zsinórban megint ötöt nyert, gyakorlatilag eldöntve ezzel a lényegi kérdéseket. Egy szépítő gémre még futotta a magyar játékos erejéből, ezután viszont Raonic lezárta a meccset,

így végül 7 : 6, 5 : 7, 6 : 2, 6 : 2 arányban ő jutott a legjobb 16 közé.

Raonic 13 ászt és 47 nyerőt ütött a mérkőzésen.

A kanadai ellenfele a címvédő és első helyen kiemelt Novak Djokovics lesz a nyolcaddöntőben.

A világranglistát vezető, nyolcszoros győztes 33 éves szerb klasszis ugyan az első két játszmát megnyerte Taylor Fritz ellen, de hasfal sérüléssel bajlódott, ami miatt ápolásra is szorult. A 23 éves amerikai így kétszettes hátrányból egyenlített, Djokovics azonban a döntő játszmában végül érvényesítette a papírformát.

Djokovics a nyolcaddöntőben a Fucsovics Mártont búcsúztató kanadai Milos Raoniccsal találkozik.

Auger-Aliassime (kanadai, 20.)Shapovalov (kanadai, 11.) 7:5, 7:5, 6:3

Dimitrov (bolgár, 18.)Carreno Busta (spanyol, 15.) 6:0, 1:0-nál Carreno Busta feladta.

Lajovic (szerb, 23.)Martínez (spanyol) 6:7 (6-8), 7:5, 6:1, 6:4