Djokovics rekordot döntött, az olimpiai és világbajnok kapaszkodik

2021. november 22., hétfő 10:17

A vasárnap világbajnoki címet nyert Alexander Zverev maradt a harmadik a férfi teniszezők évzáró világranglistáján.

A németek olimpiai bajnoka 800 pontra felzárkózott az orosz Danyiil Medvegyev mögé, akit legyőzött a torinói vb-döntőben.

Az élen utcahosszal Novak Djokovics zárt, pályafutása során hetedszer fejezte be a szezont az ATP-rangsor első helyén, így rekorder lett a férfi tenisz történetében.

Legjobb magyarként a héten a válogatottat a torinói Davis-kupa-döntőben vezető Fucsovics Márton a 40. helyen áll.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

Udvardy a 107. helyen

A vasárnap Montevideóban döntős Udvardy Panna feljött a 107. helyre a női teniszezők világranglistáján.

Uruguayi menetelésével a 23 éves játékos nyolc pozíciót javított, míg a legjobb magyar, Bondár Anna maradt a 90.

Mögöttük Gálfi Dalma a 123., a sérülése után a visszatérésén dolgozó Babos Tímea pedig a 161.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

(MTI)

(Borítókép: a világelső Djokovics gratulál a vb-n őt legyőző Zverevnek – Julian Finney/Getty Images)