Gálfi és Serena Williams továbbjutott a US Openen, Bondár nem

2022. augusztus 30., kedd 08:50

Gálfi Dalma két játszmában legyőzte a spanyol Nuria Párrizas Díazt az amerikai nemzetközi teniszbajnokság hétfői nyitónapján, ezzel a 64 közé jutott – adta hírül az MTI.

Az első négy gémben mindketten hozták a saját szervájukat, a következő ötben viszont egyszer sem. A világranglistán 91. Gálfi a szett végén aztán újra jól adogatott, és 35 perc alatt előnybe került. A második játszmában megint együtt haladtak a felek, ekkor 3:3-nál jött a Gálfi-brék, és innen már a magyar teniszező nem engedte ki kezéből az 1 óra 22 percig tartó csatát.

Gálfi a következő fordulóban a brit Harriet Dart és az orosz Darja Kaszatkina párharcának győztesével találkozik.

Bondár Anna szettelőnyről kikapott az olasz Camila Giorgitól, így nem jutott a 64 közé. A világranglistán 55. magyar teniszező nagyot küzdött az első szettben, melynek közepén háromszor is a fogadó nyerte a játékot. Mivel ebből kétszer ő örülhetett, brékelőnybe került, amit a szett végéig meg is őrzött. A második játszmában 2:2 után a magyar teniszező el tudta nyerni riválisa szerváját, de nem tudta kihasználni helyzeti előnyét, riválisa rögtön javított, majd 4:3 után ismét elnyerte Bondár adogatását és kiszerválta a szettet.

Az egyenlítés után Giorgi lendületben maradt, Bondár rögtön hátrányba került, és számára már nem volt visszaút az 1 óra 43 perces mérkőzésen.

Medvegyev gond nélkül a második fordulóban

A világranglista-vezető orosz Danyiil Medvegyev három sima játszmában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Stefan Kozlovot.

A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes brit Andy Murray – aki első GS-sikerét tíz éve éppen New Yorkban aratta – a 24. helyen rangsorolt argentin Francisco Cerundolót búcsúztatta.

A női mezőnyben a harmadik helyen kiemelt görög Maria Szakkari játszmát veszített a német Tatjana Mariával szemben, de a zárószettet nullára nyerte. A korábbi világelső, hetedik kiemelt román Simona Halep viszont nem bírt az ukrán Darija Sznigurral, így kiesett.

Serena Williams továbbjutott, Cicipasz nem

A korábbi világelső Serena Williams megnyerte első fordulós mérkőzését egyesben a US Openen, melyet követően visszavonul.

A 40 éves, egyéniben 23-szoros Grand Slam-bajnok sztár hullámzóan játszott az első szettben a montenegrói Danka Kovinic ellen, első három adogatójátékából kettőt elveszített, 2:3 után azonban a fontos pontokat rendre ő nyerte, és 6:3-ra behúzta a szettet. A másodikban Williams könnyedén hozta szervajátékait és kétszer is brékelt, így végül magabiztos győzelmet aratott.

A nyitónap legnagyobb meglepetését a világranglistán 94. kolumbiai Daniel Elahi Galan Riveros szolgáltatta, aki négy játszmában, összességében simán legyőzte a negyedik kiemelt Sztefanosz Cicipaszt. Az ATP rangsorában ötödik görög teniszező azzal a tudattal kezdte el a tornát, hogy akár a világranglista első helyére is ugorhat a végén, aminek minimumfeltétele az volt, hogy döntőbe jusson. Ám már az első akadálynál elbukott.

Van de Zandschulp (holland, 21.)Machac (cseh) 3:6, 7:6 (73), 6:1, 3:6, 7:5

Kyrgios (ausztrál, 23.)Kokkinakis (ausztrál) 6:3, 6:4, 7:6 (74)

Thompson (ausztrál)Sonego (olasz) 2:6, 1:6, 6:2, 6:4, 6:4

Cachin (argentin)Bedene (szlovén) 6:4, 6:3, 5:7, 1:6, 7:6 (86)

Bonzi (francia)Humbert (francia) 7:6 (71), 6:1, 5:7, 3:6, 6:2

KORÁBBAN

Fucsovics Márton–Maxime Cressy (amerikai, 30.) 6:7 (47), 7:5, 5:1-nél Cressy feladta