Győzelemmel kezdett Ausztráliában Babos Tímea

2023. december 29., péntek 12:01

Megnyerte első selejtezős mérkőzését a Brisbane-ben zajló keménypályás tenisztornán Babos Tímea – adta hírül az MTI.

Az 1,7 millió dollár összdíjazású ausztráliai viadal kvalifikációjának nyitókörében a világranglistán 188. soproni teniszező – a magyar szövetség közösségi oldalának beszámolója szerint – 7:6, 6:4-re nyert a szlovák Rebecca Sramková (130.) ellen.

Az első szettben kétszer is egyenlíteni tudott brékhátrányból, majd magabiztosan hozta a rövidítést. A második játszmában a 30 esztendős magyar játékos volt háromszor brékelőnyben és végül a győzelemért adogatva 5:4-nél nem engedte vissza a meccsbe a szlovákot.

A főtáblára jutásért a 19 éves szabadkártyás ausztrál, Talia Gibson (270.) lesz Babos ellenfele.