Gálfi Dalma újabb győzelmet aratott, főtáblára jutott a rangos kínai tenisztornán

2024. szeptember 24., kedd 09:16

Gálfi Dalma feljutott a 8,96 millió dollár összdíjazású kemény pályás pekingi női tenisztorna főtáblájára.

A magyar teniszezőnő a selejtező második körében két játszmában legyőzte a fehérorosz, de semleges színekben induló Aljona Falejt.

A világranglistán 143. Gálfi az első szettben háromszor vette el riválisa adogatását, így 26 perc alatt könnyedén került előnybe. A folytatásban Falej jobban teniszezett, de Gálfi 3:3-nál megint brékelt, 4:4 után pedig teljes mértékben átvette az irányítást és második mérkőzéslabdáját kihasználva 1 óra 22 perc alatt győzött.

A főtáblán Gálfi mellett a WTA-rangsorban 90. Bondár Anna lesz még érdekelt magyar részről. Bondár az első körben a világranglistán 80. Jaqueline Cristian ellen mérkőzik, siker esetén pedig a wimbledoni bajnoknő, Barbara Krejcikova jöhet. Azt még nem tudni, hogy Gálfi kivel meccsel a főtáblán.