Hosszú Katinka: hat érem Moszkvából

2013. október 12., szombat 19:02

Hosszú Katinka nagyszerűen kezdett a moszkvai rövidpályás-világkupa első napján: hat számban indult, a délutáni döntőkben 1550 métert úszott, és mindannyiszor érmesként jött ki a vízből, írta a magyar úszószövetség honlapja.

Egy arany, három ezüst és két bronzérem Hosszú Katinka termése essig Moszkvában. A magyar úszó két és negyed óra alatt hat számban állt rajthoz, 200 vegyesen nagyon simán győzött (2:06.86-tal), igaz, mint jelezte, nem lesz hasonló csúcsformában, mint a világbajnokság után rendezett viadalokon, nem csoda, hogy saját világrekordjától három másodperccel elmaradt ezúttal. Második helyen ért célba 50 háton (27.46) az ukrán Darina Zevina, 200 gyorson (1:54.15) a svéd Sarah Sjoström és 800 gyorson (8:22.17) a spanyol Mireia Belmonte mögött. Két bronz érkezett 200 háton és 100 méter pillangón.

A hölgyek között még három döntőben volt érdekelt Verrasztó Evelyn, aki 6. lett 800 gyorson, 7. 200 háton és 8. 200 gyorson.

Bátyja, Dávid annál szédületesebb úszást produkált: 400 vegyesen utcahosszal, több mint három és fél másodpercet verve a mezőnyre győzött 4:06.92-vel, ugyanebben a számban Gyurta Gergely a 10. helyen végzett.

A nap krónikájához tartozik, hogy a litván Ruta Meilutyte 1:02.36 másodperces idővel megdöntötte az amerikai Rebecca Soni világrekordját 100 méteres mellúszásban.