Hosszú és Gyurta újra tönkreverte a világot

2013. november 9., szombat 12:35

Három magyar győzelemmel ért véget a nyitónap az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának tokiói állomásán: Gyurta Dániel 200 méter mellen, Hosszú Katinka pedig 200 gyorson és 200 vegyesen nyert.

Gyurta a szombati döntők egyik legfölényesebb győzelmét aratta: több mint két másodperccel előzve meg az ezüstérmest 2:01.30 perc alatt úszta le a távot. Gyurta csak nemrég épült fel betegségéből, de így is a rövidpályás vk-k eddigi legjobb idejét produkálta ezen a távon. A korábbi csúcs is az ő nevéhez fűződött 2:01.37-tel..

A számhalmozó Hosszú Katinka az első nap öt döntőben volt érdekelt, és kétszer nyerni is tudott.. 200 gyorson 1:53.12, 200 vegyesen pedig 2:04.52 perccel nyert, utóbbi fináléban jelentős, egy másodpercnél is nagyobb fölénnyel ért célba. Tetemes pontelőnyét tekintve az idei világkupa összetett versenyét gyakorlatilag már most megnyerte, ezáltal a 100 ezer dolláros fődíjra is jogosult.

Hosszú 50 háton (27.18 mp) hetedik, 200 háton (2:04.18 p) és 100 pillangón pedig egyformán negyedik lett. Utóbbin úgy szorult le kevéssel a dobogóról, hogy 56.24 másodperccel magyar csúcsot úszott. Az előzőt is ő tartotta 56.58-cal, ezt a mostani vk-sorozat előző állomásán, Szingapúrban állította fel november 5-én.

Gyurta Gergely 400 vegyesen a nyolcadik helyen végzett (4:11.45).

Az ausztrálok két férfi és két nő alkotta vegyesváltója új világrekordot úszott: 1:37.84-gyel saját, Szingapúrban elért eredményükből faragtak újabb 18 századmásodpercet.