Hosszú Katinka négy győzelemmel kezdett Norvégiában

2014. május 25., vasárnap 13:03

Hosszú Katinka négy győzelmet aratott a norvégiai nemzetközi rövidpályás úszóverseny szombati első napján, írja az MTI.

A Vasas világ- és Európa-bajnoka a bergeni eseményen - amely 25 méteres medencében zajlik - 200 m gyorson (1:54.06 p), 100 m háton (57.73 mp), 200 m pillangón (2:15.57 p) és 100 m vegyesen (59.04 mp) nyert. A szokásához híven ezúttal is számhalmozó klasszis magyar úszó 50 méter pillangón második (27.12 mp), a leggyengébb műfajának számító mellúszásban, 100 méteren pedig hatodik lett (1:12.72), de nyitónapi mérlege még ennél is jobb lett volna, ha nem zárják ki a 200 méter hát ugyancsak megnyert döntője után.

„Boldog voltam a 2:05.8-as időmmel, amit úgy értem el a bergeni úszófesztiválon, hogy előtte már nyolc futamom volt. Erre fel diszkvalifikáltak, de nem tudom, miért. Ilyesmi öt esztendeje nem esett meg velem” - írta Twitter-bejegyzésében Hosszú Katinka, aki a viadal selejtezőjében 50 méter gyorson rövidpályás országos csúcsot állított fel 24.71 másodperccel. A régi rekordot a 2009-es Európa-bajnokság óta Dara Eszter tartotta 24.90-nel.

Idei első nemzetközi versenyén nagyszerűen szerepelt az UTE-s Gyurta Dániel is. A 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka a 100 méter döntőjében 58.65 másodperces idővel, magabiztosan győzött.