Hosszú Katinka 100 háton 5 méterrel veri edző-férjét

2014. december 29., hétfő 15:56

Az első napon ötből öt, a másodikon hatból öt számot nyert meg a réunioni, évzáró, 3 napos nemzetközi rövidpályás versenyen Hosszú Katinka, aki így 11/10-nél tart, írja az úszószövetség a Facebookon.

A Csendes-óceán egyik legfestőibb szigetén az év úszónője ráadásul ismét átírt egy országos rekordot.

Hosszú 100 háton indított (57.82), majd 400 gyorson (4:02.18) győzött, 50 mellen saját országos csúcsát megdöntve nyert (30.66), aztán jött a 200 pillangó (2:05.40), a 100 vegyes (58.87).

A száz százalékos eredmény két századmásodpecen múlott, de 50 gyorson (24.43) a francia Anna Santamans egy körömnyivel előbb érte el a falat.

Hosszú edzője és férje, Shane Tusup 100 háton lemaradt az A-döntőről, a B-döntőben 1:00.93-mal lett második, azaz összesítésben tizedik. Ideje ebben a számban tehát bő 3 másodperccel gyengébb, mint Hosszúé, ami a medencében 5 méter hátrányt jelent.

Verrasztó Evelyn 100 háton ezüst (1:00.49), 100 vegyesen pedig bronzérmet szerzett (1:01.72).