no

Hosszú Katinka majdnem megdöntötte Egerszegi csúcsát

2015. május 23., szombat 15:23

Remekül kezdte szereplését Hosszú Katinka a franciaországi nemzetközi úszóversenyen: a Vasas világ- és Európa-bajnoka magyar csúcshoz közeli idővel nyerte a 200 méter hát döntőjét.

A verseny honlapja szerint a Golden Lanes sorozat záróállomásán, Nancyban Hosszú 2:06.81 perccel győzött, amivel az idei világranglista második helyére ugrott, illetve alaposan megközelítette Egerszegi Krisztina máig élő országos rekordját, amit az ötszörös egyéni olimpiai bajnok klasszis 1991. augusztus 25-én az athéni Európa-bajnokságon állított fel hosszú évekig világcsúcsot is érő 2:06.62-vel.

Hosszút így láthatóan nem zavarta meg, hogy egy külföldi úszóweboldal megkérdőjelezte a teljesítményét, amire az úszóelnök azonnal közleményben reagált is.

A szám péntek esti döntőjében a bronzérmet Verrasztó Evelyn szerezte meg (2:14.69 p). Hosszú 100 méter pillangón második lett (59.05 mp), ugyanígy végzett 100 méter mellen is (1:09.58). Nancyban az első versenynapon még egy magyar érem született: Verrasztó Dávid ezüstöt érdemelt ki 200 méter háton (2:03.93).

Hosszú szombaton is remek szerepléssel folytatta az eseményt: 100 méter háton (1:00.48 p), 200 méter mellen (2:29.12) és 400 méter vegyesen (4:40.96) nyert, 1500 méter gyorson (16:36.43) és 200 méter gyorson (1:58.60) pedig ezüstérmet szerzett, majd a teljes női program teljesítése végén 50 méter hát döntőjében a hatodik helyen végzett (27.63 mp).

Verrasztó Evelyn és bátyja, Dávid két-két alkalommal állhatott fel a dobogóra a szombati eredményhirdetéskor: a húg 400 méter vegyesen Hosszú mögött második (4:45.17), 200 méter gyorson harmadik lett (2:00.67), míg testvére győzött a 400 méteres vegyesúszásban (4:15.26), 200 méter mellen pedig bronzérmesként zárt (2:13.35).