Perelni fog Hosszú Katinka, akit doppingolással hozott hírbe a világ legnagyobb úszómagazinja. Ő a mai sajtótájékoztatóján azt mondta, nem doppingol, és ezt személyesen is szeretné tisztázni a cikk írójával.
Hosszú Katinkát, akit 2014-ben a Nemzetközi Úszó Szövetség tagországai az év legjobb női versenyzőjének választottak, az amerikai Swimming World Magazine internetes oldala egy külsős szerző írásán keresztül azzal vádolta meg, hogy az egykori NDK-úszókhoz hasonlóan doppingol.
Hosszú a szerkesztőségnek is elküldte nyilatkozatát, továbbá a Facebookra is kitette magyarul és angolul. Így kezdődik:
Úgy döntöttem, nyilvánosság elé állok, hogy visszautasítsam ezeket a teljesen alaptalan vádakat, így a szurkolóim és az egész úszóközvélemény egyértelműen meggyőződhet arról, hogy mindaz, ami a szörnyű gyanúsítgatásokban szerepel, teljesen idegen a személyiségemtől, az értékrendemtől, a versenyszellemtől.
A cikk írója szerint a világ úszósportjában még senki sem tudott folyamatosan olyan magas szinten teljesíteni és gyorsan regenerálódni, mint Hosszú. Michael Phelps, Ryan Lochte és Katie Ledecky sem képes erre. Casey Barrett a magyar úszónő charlotte-i versenyét is elemezte. Szerinte a versenyszezon elején nagyon gyanús, hogy 16 percen belül Hosszú 200 vegyesen a világ idei legjobbját, majd 200 háton a világ harmadik legjobb idejét teljesítette. Akkor a Magyar Úszó Szövetség rögtön közleményben reagált, amelyben mély megdöbbenésének adott hangot.
Egy újságírói kérdésre válaszolva Gyárfás Tamás elnök arra engedett következtetni, hogy az amerikai úszószaklap újságírója nem saját ötlete alapján írhatta meg azt a bizonyos cikket. A szövetsége elnöke szerint, talán nem véletlen, hogy a MÚSZ tisztújító elnökválasztása és a Hosszút ért vádaskodások éppen egy időbe estek. De ennél többet ő sem mondott az ügyről, csak annyit tett hozzá, a magyar úszónő többet jár doppingkontrollok miatt a mosdóba, mint egy prosztatabántalmakkal kezelt középkorú férfi.
A sajtótájékoztatón szóba került még a 200 méteres hátúszás magyar rekordja is, amelyet Egerszegi Krisztina még 1991. augusztus 25-én – akkor világcsúcs is volt, és az is csak 2008-ban döntötték meg – úszott. Ezzel kapcsolatban Hosszú, és edző-férje is elmondta, időszerű lenne már megdönteni, de nem ez az elsőszámú cél. A tervek szerint a világbajnokságra kerülhet olyan formába Hosszú, hogy jobbat ússzon a 2:06,62-es időnél.