Világcsúccsal aranyérmes Senánszky Petra

2015. július 19., vasárnap 14:17

Senánszky Petra folytatta remek szereplését a Kínában zajló uszonyosúszó világbajnokságon: a 100 és 200 méter megnyerése után vasárnap 50 méteres uszonyos gyorsúszásban is aranyérmes lett, ráadásul saját rekordját 25 századdal megjavítva, 21.36 másodperces világcsúccsal nyert.

A 21 éves debreceni versenyző mögött a döntő másik magyar résztvevője, Varga Krisztina az ötödik helyen ért célba, míg a férfiak 50 méteres uszonyos gyorsúszó döntőjében Kosina Gergő hetedik lett. A női 400 méteres búvárúszásban a tavaly még juniorkorú Kardos Laura a hatodik helyet szerezte meg, írja az MTI.

Senánszky a 100 métert is világcsúccsal nyerte pénteken, majd szombaton a 200 méteres uszonyos gyorsúszásban is aranyérmes lett.

A búvársportok közé tartozó uszonyosúszás idei legnagyobb világversenyén Magyarország három arany- és egy bronzéremmel áll az éremtáblázaton.