Hosszú Katinka a 7. helyen lépett tovább

2018. augusztus 6., hétfő 11:45

A glasgow-i úszó-Európa-bajnokság negyedik versenynapjának délelőttjén Hosszú Katinka 100 háton volt érdekelt.

Ezen a távon olimpiai bajnok volt 2016-ban, de idén nem nagyon úszott benne. Futamában negyedik lett, összesítésben a hetedik helyen került tovább a legjobb tizenhat közé, és majd délután kell a fináléba kerülnie.

Az egyperces lélektani határon kívül maradt, hárman kerültek belülre. Az olasz Panziera, az orosz Feszikova, a dán Nielsen.

„Első úszásos volt egy kicsit. Megpróbálom magam összeszedni délután, szeretnék egy percen belül kerülni”

– mondta az M4-nek Hosszú.

A másik magyar, Burián Kata a nyolcadik lett.

Cseh László 50 pillangón szintén a hetedik helyen ment az elődöntőbe, Milák Kristóf ezen a távon kiesett.

A 800-on ezüstérmes Késely Ajna 1500-on a harmadik helyen jutott a döntőbe.

200 férfi gyorson úgy tűnt, nem lesz magyar továbbjutó, de a visszalépések után Németh Nándor és a svéd Hanson szétúszásából a magyar került ki győztesen, ezzel pedig ott lesz a délutáni elődöntőben.

A 4x100-as mix vegyes váltót kizárták, de egyébként sem volt esélyük a fináléba kerülésre.