Milák Kristóf remek idővel országos bajnok 100 méter pillangón

2020. december 12., szombat 11:49

Milák Kristóf remek idővel nyert 100 méter pillangón az úszók kaposvári olimpiai kvalifikációs országos bajnokságának szombati záró napján.

A 200 méter pillangó világbajnoka és világcsúcstartója – akit saját elmondása szerint nagyon megviselt a koronavírus-fertőzés – 51.07 másodperces idővel győzött a 100 méteres számban.

Ez az idő tavaly, a kvangdzsui világbajnokságon bronzérmet ért volna a fináléban, ahol 51.26 másodperccel negyedik lett.

A Honvéd húszéves klasszisa teljesítményének értékét növeli, hogy fél órával a 100 méter pillangó döntője előtt 200 méter gyorson nyert úgy, hogy a 2017-es indianapolisi junior-világbajnokságon úszott 1.47.52 másodperces idejéből majdnem egy másodpercet faragva 1:46.68-cal csapott célba.

A kaposvári viadalon a jövő nyárra halasztott tokiói olimpia időrendjéhez igazodva a döntőket reggel bonyolították le.