Milák a legjobb idővel döntős 100 pillangón, 200 gyorson lenyomta az olimpiai bajnokot!

2024. június 2., vasárnap 10:22

Milák Kristóf vérszemet kapott szombati szenzációs 200 pillangója után Monacóban, a Mare Nostrum-sorozat utolsó állomásán. A Honvéd olimpiai bajnoka vasárnap reggel a 100 méter pillangó előfutamában messze a legjobb időt úszta, és a 4-es pályáról rajtol a délutáni döntőben.

Megy Miláknak a 100 pillangó is

Milák Kristóf, ahogy azt az Index is megírta, szombaton nagyot villantott Monacóban a Mare Nostrum-versenysorozat harmadik, befejező állomásán: a világranglista második helyére ugrott 1:53.94 perces idejével, amivel magabiztosan győzött a 200 méter pillangón, és simán lenyomta a világranglista éllovasát, a japán Honda Tomorut.

Vasárnap előbb a 100 méter pillangó előfutama volt műsoron a II. Albert herceg nevét viselő uszodában. Milák a harmadik futamban rajtolt, és tanári versenyzéssel 52.11 másodperccel győzött, sőt mint később kiderült, az övé lett a legjobb idő. Olimpiai bajnokunk a 24.36-os első ötvenre rátett egy 27.75-ös másodikat, így jön ki az 52.11. A vert mezőnyben olyanok végeztek, mint a japán Macumoto Kacuhiro (52.19), Honda Tomoru (52.77) vagy az óriási tehetségnek tartott svájci Noe Ponti (52.31).

Milák Barcelonában 50.95-tel nyerte a 100 pillangót, de természetesen a döntő itt, Monacóban még hátravan.

Női 200 pillangón Sebestyén Dalma, a győriek kiválósága 2:12.41 perces idővel negyedikként kvalifikált a délutáni döntőre. Akárcsak Burián Kata 100 méter háton, csak ő a hetedik idővel (1:02.75 perc).

Milák varázsolt 200 gyorson

Háromnegyed órával a 100 pillangó után Milák a 200 gyors előfutamában is érdekelt volt, ráadásul a szám tokiói olimpiai bajnokával, a brit Thomas Deannel került egy futamba. A Honvéd zsenije lassan kezdett, 50-nél negyedik volt 25.08-cal, 100-nál 54.09 volt a részideje, 150-nél 1:22.52, már azt hittük, nem kerül döntőbe, mert jócskán leszakadt Dean és a többiek mögött.

Aztán olyan utolsó ötvenet vágott ki (26.86), hogy a többiek csak pislogtak, és mindenki megdöbbenésére megnyerte a futamot, lenyomta a szám olimpiai bajnokát!

Összesítésben az ötödik legjobb időt úszta (1:49.38 perc), a leggyorsabb a dél-koreai Jang Je Hun volt 1:47.51-gyel, Dean épphogy döntős Milákénál három századdal gyengébb idővel.