A magyar vízilabda-válogatott legyőzte a németeket az Eb-n

2010. augusztus 29., vasárnap 14:50

A 10-8-as győzelemhez Biros négy gólt tett hozzá.

A férfi pólóválogatott 2 góllal legyőzte a németeket a zágrábi Európa-bajnokság férfitornájának nyitónapi csoportmérkőzésén.

A németek már az első támadásból gólt lőttek, a válogatott Biros Péter két góljával fordított. 2-2-nél Varga Dénes ötméterest rontott, a nyitónegyed végén a németek vezettek, Biros egyenlített (3-3).

A második negyedben állva hagyta ellenfelét a magyar csapat: Madaras Norbert, a mezőny legjobbja, Biros, majd Hosnyánszky Norbert villant, a nagyszünet előtt tellett a németek csak szépíteni tudtak (6-4).

Varga Dániel, Szivós Márton, a 18 éves Vámos Márton lőtt gólt (9-4). Az utolsó szünet előtt és után a németek pillanatai következtek (9-7), majd Hárai Balázs váltott gólra egy emberelőnyt (10-7). A németek egy lépéssel még közelebb jöttek (10-8), de képtelenek voltak változtatni, nyert, sikerrel kezdte az Eb-t a magyar válogatott.

"Elégedett vagyok az eredménnyel - de csak azzal..." - idézte Kemény Dénes szövetségi kapitányt az Eb honlapja. Szécsi Zoltán, a háromszoros olimpiai bajnok kapus: "Mindig nehéz egy tornán az első meccs, a legfontosabb, hogy a három pont megvan. Javulnunk kell, jobbat kell nyújtanunk, különösen holnap, Szerbia ellen."

Kemény Dénes csapata legközelebb hétfőn játszik, 16:30 órától az örök rivális szerbek következnek.

Eredmény

B csoport, 1. játéknap:
Magyarország-Németország 10-8 (3-3, 3-1, 3-1, 1-3)
a magyar góldobók: Biros 4, Madaras, Hosnyánszky, Varga Dániel, Szivós, Vámos, Hárai 1-1