Az amerikaiakkal találkozik a vb-negyeddöntőben a férfi vízilabda-válogatott

2023. július 23., vasárnap 15:01

A papírformának megfelelően az amerikai válogatott lesz a magyarok ellenfele a fukuokai olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának negyeddöntőjében – adta hírül az MTI.

Az amerikaiak vasárnap, a kanadaiak felett aratott 13–10-es győzelmükkel biztosították helyüket a nyolc között, ahová Varga Zsolt együttese csoportelsőként automatikusan bejutott.

A két csapat legutóbb három héttel ezelőtt a világkupa Los Angelesben rendezett szuperdöntőjének bronzmérkőzésén találkozott egymással. A magyarok „először” ötméteresek után nyertek, ám a hazaiak óvása miatt az utolsó 4:24 percet két órával később újrajátszották, és ezt követően az amerikaiak szerezték meg a harmadik helyet.

A magyar-amerikai negyeddöntőt kedden, közép-európai idő szerint 11.00 órakor rendezik, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi párizsi olimpiára.