Index Vakbarát Hírportál

Molnár Gergő

molnargrg
Üzenetértékű döntés született, Ukrajna eszkalálhatja a háborút Oroszországban Üzenetértékű döntés született, Ukrajna eszkalálhatja a háborút Oroszországban

Már a helyszín és az eszköz is megvan az első akcióhoz.

november 17. 21:24

Idilli képpel zárta a kampányidőszakot Donald Trump és Joe Biden Idilli képpel zárta a kampányidőszakot Donald Trump és Joe Biden

Családias hangulatban ért véget a csaknem merénylettel végződő elnökválasztási küzdelem.

november 13. 20:50

Berobbantotta a tőzsdéket Donald Trump, történelmi csúcson a bitcoin Berobbantotta a tőzsdéket Donald Trump, történelmi csúcson a bitcoin

Mozgásba lendültek a valuták, a részvények és a kriptoeszközök árfolyamai is.

november 7. 10:20

Az Egyesült Királyság 30 olajszállító tartályhajót vett fel az Oroszországgal szembeni szankciós listákra – derül ki a brit kormány szankciókról szóló frissített adataiból. A hajókat azért korlátozták, mert orosz olajat vagy olajtermékeket szállítottak harmadik országokba.

A brit hatóságok szerint a szankciós listákra került tankerek többsége orosz lobogó alatt hajózik, de nyolc hajó Panama zászlaját hordozza.

A frissítést követően az Egyesült Királyság szankciói több mint 80, Oroszországból olajat szállító tartályhajóra terjednek ki.

Az ukrajnai háború óriási terheket ró az európai és a magyar gazdaságra is – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten az MTI beszámolója szerint.

Mindannyian tudjuk, hogy a növekedéshez békére, nyugalomra, stabilitásra és kiszámíthatóságra van szükség […] Ezért is várjuk lélegzet-visszafojtva, hogy a következő két hónap minél gyorsabban elteljen […] És várjuk azt, hogy a következő év januárjának második felében ismételten visszatérjen a béke ide, Közép-Európába

– fogalmazott a tárcavezető, utalva Donald Trump amerikai elnök január 20-i hivatalba lépésére.

„Hogyha a világgazdaság növekedési perspektívái kinyílnak, márpedig a béke képes lenne ezen perspektívák kinyitására, akkor a magyar gazdaság előtt is nagyszerű időszak állhat” – jelentette ki a külügyminiszter, aki hangsúlyozta a munkahelyek megóvásának és az új munkahelyek teremtésének fontosságát a jelenlegi nehéz körülmények közepette is.

Az orosz hatóságok „tisztogatást” indítanak a légi közlekedési ágazat vezetői között, miután az ágazat nem teljesítette a Kreml azon tervét, hogy a nyugati modellek helyettesítésére hazai polgári repülőgépeket gyártson – közölte hétfői cikkében a The Moscow Times.

A PJSC Yakovlev vezérigazgatóját, Andrej Boginszkijt és a PJSC Tupolev ügyvezető igazgatóját, Konsztantyin Timofejevet eltávolították pozíciójukból. Boginszkijt Mihail Miszustin miniszterelnök utasítására bocsátották el „a polgári repülési program kudarca” miatt.  

A kormány ambiciózus terve a légi közlekedési ipar újjáélesztésére 40 polgári utasszállító repülőgép gyártását tűzte ki célul 2023-ra. A tervek szerint 2026-ra a gyártás évi 120 repülőgépre emelkedett volna, 2028-ra elérte volna a 200-at, 2030-ra pedig a 230-at, ami az 1970-es évek vége óta a legmagasabb szint. A program azt is előrevetítette, hogy az orosz légitársaságok tavaly két importált Szuhoj Szuperjetet és három Tu–214-es utasszállítót kapnak. Az idei évre 20 Szuhoj Superjet, hét Tu–214-es, hat MC–21-es és két Il–114–300-as repülőgép szerepelt a célokban.  

A valóságban az iparnak csak két Tu–214-est és egy Il–96–300-ast sikerült leszállítania. Ennek eredményeként a kormány drasztikusan csökkentette céljait. A 2025-re tervezett gyártást 82 repülőgépről mindössze 20-ra, a 2026-os célt 120-ról 97-re, a 2027-est pedig 180-ról 140-re csökkentették.

Rovatok