Index Vakbarát Hírportál

Molnár Gergő

molnargrg
Több mint kétmilliárd forintért adta el a Petőfi laktanyát a Magyar Állam Több mint kétmilliárd forintért adta el a Petőfi laktanyát a Magyar Állam

Egyetlen ajánlat érkezett, az első és utolsó licitáló nyert.

3 órája

Előzés közben ütközött a hirtelen felbukkanó autó elejébe egy motoros Budapesten Előzés közben ütközött a hirtelen felbukkanó autó elejébe egy motoros Budapesten

Az esetet rögzítő járművet akarta megelőzni, de hirtelen felbukkant egy bekanyarodó kocsi.

10 órája

Ismét az EU élvonalában: Magyarországon a legmagasabb a fogvatartottak aránya Ismét az EU élvonalában: Magyarországon a legmagasabb a fogvatartottak aránya

Nőtt a fogvatartottak aránya, a tagállamok több mint harmadában túlzsúfoltak a börtönök.

tegnap, 20:18

Május 1-jén az amerikai pénzügyminisztérium szankciókat jelentett be közel kétszáz olyan természetes és jogi személy ellen, akik segítik Oroszország hadiipari komplexumát, és segítenek kijátszani a már bevezetett korlátozásokat – áll az Amerikai Egyesült Államok pénzügyminisztériumának sajtóközleményében.

Az amerikai szankciók legújabb csomagja Oroszország hadiipari bázisát, vegyi és biológiai fegyverprogramjait célozza, valamint olyan harmadik országbeli magánszemélyeket és jogi személyeket, akik segítenek Moszkvának fegyverekhez vagy védelmi termékekhez szükséges alkatrészekhez jutni.

Az amerikai pénzügyminisztérium egyebek mellett csaknem hatvan olyan azerbajdzsáni, belga, kínai, orosz, szlovák, török és arab személyt szankcionált, akik lehetővé teszik Moszkvának, hogy külföldről vásároljon nagyon szükséges technológiákat és felszereléseket.

A frissített szankciós listán szereplő, több mint száz szervezet az orosz gazdaság technológiai, védelmi, gyártási vagy szállítási ágazatában tevekénykedett vagy tevékenykedik.

Az amerikai szankciók egy másik csomagja a pamutcellulóz, a nitrocellulóz és kulcsfontosságú összetevőinek vezető orosz importőrei, valamint e termékek két kínai beszállítója ellen irányul.

Az ukrán védelmi minisztérium adott otthont az Integrált Védelmi Rendszer modelljének kidolgozására irányuló munkacsoport nyitóülésének, amelynek célja Ukrajna katonai, geopolitikai és gazdasági képességeinek megerősítése – írja az Ukrajinszka Pravda az ukrán védelmi minisztérium sajtószolgálatára hivatkozva.

A minisztérium közölte, hogy a munkacsoport öt fő területen fog dolgozni: 

  • hadpolitika,
  • intézményi keretek és nemzetközi együttműködés,
  • katonai és műszaki politika,
  • humántőke-gazdálkodási politika,
  • védelmi erőforrás-gazdálkodási politika és a nemzeti ellenállás.

„A modell kidolgozásakor szisztematikusan és integráltan járunk el, a Védelmi Minisztérium intézményfejlesztésének minden kulcsfontosságú projektje a jövő modelljének elképzeléseit figyelembe véve kerül kidolgozásra. Öt prioritást határoztak meg, amelyeken dolgozni kell egy jó minőségű integrált modell felépítéséhez” – fogalmazott Sztanyiszlav Hajder, Ukrajna védelmiminiszter-helyettese.

A munkacsoportban 176 fő vesz részt, köztük a védelmi osztályok, minisztériumok, tudományos és kutatóintézetek képviselői. A csoport munkájának eredményeit várhatóan az év végéig ismertetik.

Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke bejelentette, hogy hét országgal, különösen az Egyesült Államokkal biztonsági együttműködési megállapodást készít elő – derült ki az elnök május 1-jei esti videóüzenetéből.

Hét új dokumentumot készítünk országunk számára – kétoldalú biztonsági megállapodásokat, köztük egyet az Egyesült Államokkal

– közölte az ukrán elnök.

Pontosította, hogy néhány biztonsági megállapodás tervezete már készen van, és reményét fejezte ki, hogy ezek a következő néhány évben Ukrajna támaszává válnak az ország „NATO-hoz való csatlakozásáig tartó időszakra”.

„A megállapodás-tervezeteket nagyobb potenciállal töltjük meg Ukrajna és a partnerekkel közös biztonságának érdekében. Nyilvánvaló, hogy minden olyan eszköz, amely növeli az orosz terrorral szembeni védelmünket, kiemelt prioritást élvez” – tette hozzá Volodimir Zelenszkij.

 

Rovatok