Index Vakbarát Hírportál

Mucsi Viktor

A november 23-i napon az áramszolgáltatók országszerte 39 358 fogyasztót láttak el árammal, akiknél a háború miatt kimaaradások voltak tapasztalhatók. Erről az energiaügyi minisztérium sajtószolgálata számolt be a Jevropejszka Pravda szerint.

Tegnap az áramszolgáltatók helyreállították az áramellátást 39 358 fogyasztónak, akik az ellenségeskedések miatt voltak elzárva

– áll a közleményben.

Ezenkívül az energiarendszer stabilitásának biztosítása érdekében Ukrajna Lengyelországból, Romániából, Szlovákiából, Magyarországról és Moldáviából tervez áramot importálni. Az import tervezett mennyisége 8500 Megawattóra.

Az amerikai, brit, francia és német nagykövetségek alkalmazottai nem hagyták el Ukrajnát – közölte vasárnap a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (NSDC) az Interfax híradása szerint.

Nem igazak azok az információk, amelyek szerint az amerikai, brit, francia és német nagykövetségek munkatársai, valamint Belgium, Hollandia és a skandináv országok képviselői elhagyták Ukrajnát

– közölte az NSDC az X közösségi médiaplatformon.

Az üzenetet a közösségi médiában megjelent állításokra reagálva tették közzé, miszerint Ukrajna több partnerországa nagykövetségének munkatársai elhagyták Ukrajnát.

Oroszország 2025 végéig képes háborút vívni, miközben Vlagyimir Putyin még mindig úgy érzi, hogy győztes a csatatéren – olvasható az Interfaxon a The Guardian Donald Trump jobban számít az Európai Unióra és az Egyesült Királyságra, hogy békefenntartóként lépjen fel, mint gondolja című elemző cikkének szemléjében.

Az élelmiszerárak Oroszországban havonta 9 százalékkal emelkednek, a kamatok 20 százalék fölött vannak – de a válság még nem érkezett meg. Oroszország szovjet fegyverei 2025 végére elfogynak, így Putyin jövő év elején megkezdheti a tárgyalásokat, de a háború végéig harcolhat, és eszkalálhatja a civilek elleni támadásokat, ha a tárgyalások nem az ő akarata szerint alakulnak

– áll a cikkben.

Ugyanakkor megjegyzik, hogy Moszkvában senki sem siet a békemegállapodás megkötésével, és Donald Trump megválasztott amerikai elnök környezetében vannak olyanok, akik készek elfogadni Oroszország politikai ellenőrzését Ukrajna felett.

„Oroszország mindig is egy demilitarizált Ukrajnát követelt a Kreml de facto politikai ellenőrzése alatt. Vannak olyan emberek Trump belső köreiben, akik ebbe beleegyezhetnek – különösen, ha Oroszország megszakítja a katonai kapcsolatokat Kínával. De feladná-e Putyin a Hszi Csin-pinggel való stratégiai partnerségét egy kiszámíthatatlan Amerikáért? Emellett még a Teheránnal való kapcsolatok feláldozása is rossz üzlet lehet Putyin számára” – írta a lap.

Rovatok