Nyakban hordható számítógépet fejlesztettek ki az MIT mérnökei. Az olcsó eszköz kézmozdulatokkal irányítható, és a kijelzőjét egy projektor helyettesíti.
Billentyűzet és monitor nélkül lehet internetezni a Massachusetts Institute of Technology kutatói által kifejlesztett újszerű eszközzel, amit a TED 2009 innovációs konferencián mutattak be. A híres amerikai műszaki egyetem Hatodik Érzék elnevezésű eszköze bármilyen felületet képernyőként tud használni. Beleépítettek egy webkamerát, egy projektort, és egy mobiltelefont használtak számítógép helyett. Az előállításához csak műszaki boltokban megvehető elemeket használtak fel, és ezek összköltsége körülbelül 300 dollár volt.
Pattie Maes vezető fejlesztő elmondta, hogy az eszköz az üzletekben felismeri az árukat és információkat ad róluk; ha egy könyvre irányítják a kamerát, akkor a netről letölti a róla szóló híreket; az újságok cikkeit is felismeri, és letölti a kapcsolódó anyagokat, vagy egy repülőjegyet látva előkeresi a járat adatait.
A kézmozdulatokkal vezérelt eszközt a nyakba kell akasztani vagy sapkára kell rögzíteni, a szigetelőszalagnak tűnő érzékelőket pedig a két kéz hüvelyk- és mutatóujjaira kell felcsavarni. A promóciós videón látható, hogy ha a négy ujjal képkeretet formáz a felhasználó, akkor a keretben látható látványról fotó készül.
A Hatodik Érzék az MIT Media Lab újszerű interfészeket tervező kutatócsoportjának a projektje. A szakemberek szerint azért van szükség új beviteli és megjelenítő eszközökre, mert a jelenlegiekkel nehezen elérhető az internet (például elég nehéz egy boltban elővenni a laptopot, hogy több adatot megtudjunk egy termékről.) Az MIT fejlesztői szerint olyan interfészeket kell kialakítani, amelyek használata nem kényszeríti a felhasználót egy új helyzetbe, és a viselkedésének megváltoztatása nélkül hozzáférhet a szükséges információkhoz. A híradások szerint a TED 2009 résztvevői álló ovációval ünnepelték a fejlesztőket a bemutató után.