Index Vakbarát Hírportál

Leleplezhetik az Anonymoust

2011. február 8., kedd 09:15

A korábbi, nagy visszhangot kiváltó túlterheléses támadásairól is ismertté vált laza, alaktalan csoport, úgy tűnik, most valóban kihúzta a gyufát. Az Anonymous a közelmúltban többször is aktivizálta magát, támadták a tunéziai, aztán az egyiptomi kormányzat honlapjait, és Berlusconi kormányzatával szemben is ilyen módon fejezték ki elégedetlenségüket. Biztosra vehető volt, hogy a korábbi, kalózokat támogató, valamint a Wikileaks-botránnyal kapcsolatos akcióik miatt előbb-utóbb állami szinten lépnek fel ellenük.

Hogy ezt tényleg megtörtént-e, azt pontosan nem tudni, de az tény, hogy egy amerikai vállalkozás, a HBGary lett az újabb áldozata a netes forradalmároknak (feltörték a honlapjukat), mégpedig azért, mert információik szerint a cégnek sikerült azonosítania a mozgalom vezetőit, legaktívabb tagjait, és ezeket az adatokat meg kívánják osztani az FBI-jal.

Mivel a mozgalmárok olyan komoly vállalkozásokat is célba vettek, mint a PayPal és az Amazon, hivatalos eljárás folyik az ügyben, és időközben a HBGary is képbe került, melynek vezetője a hétvégén azt nyilatkozta, hogy több olyan személyt sikerült azonosítaniuk, akiket fő szervezőknek tartanak (a centrumot Kaliforniában találták meg, de a világ számos országában leltek nyomra).

Az igazgató elmondta, hogy nem áll szándékukban átadni az adatokat a hatóságoknak, ha azt törvényi erővel ki nem kényszerítik tőlük, de vizsgálatuk eredményeit ismertetni kívánja a hónap végén egy San Francisco-i konferencián. Előzetesen annyit mondott, hogy valójában néhány száz komolyan aktív résztvevőről van szó, ezek közül körülbelül 30 a folyamatosan tevékenykedők száma, az irányítók pedig nagyjából 10-en vannak.

A cégvezető, Aaron Barr elismerte az Anoymous támadásait weboldaluk, illetve Twitter-fiókjuk ellen, ahol fenyegető üzenetek jelentek meg, melyek azt is tartalmazták, hogy az aktivisták megszerezték az ellenőrzést a vállalat emailjei és fájljai felett, irányítani tudják a telefonos hálózatukat. Ezt bizonyítja az is, hogy rövid időre a cég honlapja eltűnt, és egy átmeneti oldal jelent meg helyette.

Ha igaz a HBGary állítása, és a hatóságok megkapják az adatokat, az illetők súlyos büntetésekre számíthatnak, az USA-ban akár 10 évre is börtönbe kerülhetnek.

Rovatok