Átfogó felmérést készített az internetes magánszféra jövőjéről a Pew Research Center. A 2500 szakértői véleményt összegző tanulmány arra kereste a választ, hogy létrejöhet-e 2025-re egy biztonságos, széles körben elfogadott infrastrukturális háttér, amely egyszerre segíti a vállalati innovációt és biztosítja a felhasználók magánéletének hatékony védelmét. A megkérdezett szakemberek többsége szerint a válasz:
A válaszadók 55 százaléka látja úgy, hogy a törvényalkotók és a techvilág vezető szereplői nem lesznek képesek arra, hogy a következő évtizedben megnyugtató megoldást találjanak napjaink digitális világának egyik legvitatottabb kérdésére. De a maradék 45 százalék is egyetértett velük abban, hogy az online élet eredendően nyilvános.
A magánszféra lesz az új tabu, és a következő generációk nem fogják értékelni és megérteni azt
– idézi az egyik jellemő véleményt a felmérés, amely megállapítja az összes szakértő által osztott alapvetéseket is, mint hogy a privát szféra és a biztonság a digitális világ alapvető kérdése, miközben a megfigyelés és felügyelet korábban soha nem látott mértékű és mindenhol jelen lévő, mi pedig egyre könnyebben osztunk meg magunkról személyes információt, a magánélettel kapcsolatos társadalmi normák pedig amúgy is folyamatosan változnak.
Szintén meghatározó a személyes adataink sorsában, hogy a szakértők szerint fegyverkezési verseny folyik a magánszféra védelmét és feltárását célzó technológiák között, a Dolgok Internete például egyre kiterjedtebbé válik és egyre többet tud rólunk, míg mi továbbra is elég keveset tudunk arról, hogyan tervezik ezek a technológiák biztonságosan kezelni az adatainkat.