A haditengerészet kutatóintézete, az Office Naval Research fejlesztette a most bemutatott LOCUST (Low-Cost UAV Swarming Technology) felderítő rendszert, amit rakétaszerű csövekként lehet indítani, de az útjukat már robotrepülőgépként folytatják. A kutatóintézet márciusban tesztelte a rendszert, majd áprilisban került sor a rajban repülés tesztjére.
A LOCUST nem magányos, hipermodern és méregdrága jármű: legalább 30 drónból álló rajokban repülve fog felderítést végezni. A robotok autonóm rendszerek, tehát önállóan is működhetnek, de a hivatalos sajtóközlemény kitért rá, hogy még ilyenkor is szükség lesz emberi felügyeletre. A repülőgépek fölött bármikor átvehetjük az irányítást.
A tervezők a cső alakú Coyote drónt használták a fejlesztéshez. Miután a drón elhagyja a kilövőállást, kibontja a propellerét és a szárnyait, és felveszi a végleges formáját. A drónok csúcssebessége 145 kilométer óránként, a tömegük a hat kilót sem éri el.
A sajtóközleményhez csatolt videóban látható, ahogy a drónok kirajzanak, majd alakzatba rendeződnek. A szakértők szerint a most rendszerben álló Coyote-ok nem tudják azokat a trükköket, amiket a tervezők mutogattak a videóban, de nyilván ők is fejlesztenek az alapmodellen.