A Lenovo San Fransiscóban, saját rendezvényén, a TechWorldön bemutatta a világ első Tango-képes telefonját, a Phab2prót. A Google-lel közös Tango Projekt lényege az volt, hogy megalkossanak egy olyan okoseszközt, ami beltérben is képes tájékozódni, tudja hol van, megérti a körülötte lévő háromdimenziós teret. Bár a ma elérhető okostelefonok mindig velünk vannak, a GPS-technológia erre nem elég jó: beltérben nem működik, és az utcán is néha elég pontatlan. Márpedig életünk jó részét különböző zárt terekben éljük, ahol semmire nem megyünk a GPS-szel.
Ezen akart változtatni a Google és a Lenovo. Emellett a cél az volt, hogy a mindennapi életben használható technológiát alkossanak, ami gyorsan elterjed. A most bemutatott telefonnak az ára alapján minden esélye megvan erre: mindössze 499 dollár, azaz 137 ezer forint. Összehasonlításképpen: a 16 gigás Iphone 6 169 ezer forint.
Az Phab2pro hardveres képességei:
Arról nem volt szó, hogy a dátum az egész világra, esetleg csak az USA-ra vonatkozik, de azt ígérték, hogy a telefon már 2017 szeptemberétől kapható lesz - igaz, januárban még azt ígérték, nyáron jön, de ezek szerint ez csak a nyilvános bemutatóra vonatkozott.
A Tango-projekten dolgozó Google-mérnökök szerint saját kis virtuális világot lehet vele kialakítani a meglévő, valós térre alapozva - ezt be is mutatták, könnyen lehet például dinoszauruszokat pakolni az asztalra, vagy éppen dominózni.
Mérni is lehet vele, nem kell többé centiért nyúlni: magasságot, szélességet és mélységet is lát.
A Google és a Lenovo már januárban bejelentette, hogy még nyáron jön az első olyan okostelefon, amely a Project Tango technológiájával lesz felszerelve, azaz 3d-ben fel tudja térképezni környezetét, és erre mindenféle háromdimenziós szolgáltatást épít.
Három éve dolgoztak ezen, de a Phab 2 Próig csak egy referenciatablet létezett, valódi piacképes terméket még nem.
A Lenovo moduláris telefonjai a Moto Z termékcsaládba tartoznak (a Lenovo 2014 januárjában vette meg a Motorola Mobilityt a Google-től), amely most egy alapmodellből és egy megerősített Moto Z Force modellből áll, ez utóbbi ütésálló, nehezen törhető. A Motomodsnak elnevezett platform nagyon hasonlít a Google Project Arára, melynek célja szintén moduláris telefon összerakása, nekik azonban eddig nem sikerült bemutatni működőt telefont. A Lenovónak most igen, az ígéretek szerint szeptembertől lesz kapható.
Az alap Z modell 5,5 hüvelykes és quad HD AMOLED kijelzőt kapott, Qualcomm Snapdragon 820 processzorral. Van benne 4GB RAM, választható 32 vagy 64 gigabájtos belső tárhely, ami bővíthető SD-kártyával is. A kamerája 13 megapixeles, optikai képstabilizátorral, és van még a mobilon ujjlenyomat-olvasó is. Az akku 2600 milliamperes, ha nem raknak rá semmilyen külső kiegészítőt (modot), és ilyenkor csupán 5,2 milliméter vastag.
A Force modellnek már 21 megapixeles a kamerája, 3500 milliamperórás az akkuja, és 7 milliméter vastag.
A Lenovo úgy oldotta meg a modularitást, hogy az alkatrészek cseréjéhez ne kelljen kikapcsolni a mobilt, hiszen éppen ezen csúszott el az LG hasonló próbálkozása, a szintén moduláris G5. A Moto Z-hez kapható modok négy erős mágnessel kapcsolódnak a hátlaphoz, és apró tüskék segítségével kommunikálnak a készülék operációs rendszerével. Lesz felszerelhető gyorstöltő, amivel elvileg 20 perc alatt végez a feladattal, de lehet rá rakni plusz aksit is, hogy akár 22 órát is kibírjon a készülék. A JBL is gyártott már egy hangszórót a Moto Z-hez, és projektorral is kiegészíthető a mobil.
A kínai gyártó azt ígéri, hogy a később megjelenő Moto Z modellek teljesen kompatibilisek lesznek a mostani perifériákkal, modokkal, tehát nem kell majd azokat lecserélni. Az utánpótlásról is gondoskodik: egymillió dollárt tett félre egy fejlesztői versenyre, és ezzel a legjobb mod megvalósítását fogja támogatni.