Az Android magasan vezeti a biztonsági hibákat számon tartó CVE adatbázis év végi összesítő szégyenlistáját. A Google operációs rendszerében tavaly összesen 523 sérülékenységet fedeztek fel a biztonsági szakértők és a hekkerek. Az adatbázisban egyébként összesen több mint 10 ezer tavaly felfedezett hiba szerepel.
A második és harmadik leglyukasabb rendszernek, némileg meglepő módon, két Linux-verzió, a Debian és az Ubuntu bizonyult, 319 és 278 sebezhetőséggel. A top10 további részét az Adobe termékei uralják, a Flash Player és az Acrobat összesen négy verziója. Az Apple legrosszabbul végzett terméke a Mac OS X a 11., a Microsoft pedig a Windows 10-zel csak a 13. helyre fért be. Ez főleg annak tükrében komoly előrelépés, hogy a tavalyi összesítésben az első két helyet az Apple vitte el, 2014-ben pedig magasan verte a mezőnyt a Microsoft az Internet Explorerrel.
Ha azonban az egyes cégek termékeiben talált összes hibát nézzük, az Adobe ugrik az élre 1383 sebezhetőséggel összesen 50 féle szoftverben. A Microsoft szorosan követi 1325-tel, a Google itt csak 698-at, míg az Apple csak 324-et mutat fel.
A sebezhetőség-adatbázist 1999 óta vezetik, a 17 éves összesítés alapján stabilan vezeti a leglyukasabb rendszerek listáját a Mac OS X, a Linux, a Firefox és a Chrome előtt. A közhiedelem szerint hibáktól hemzsegő Windows-verziók közül a Windows Server 2008 szerepel a legmagasabban, de így is csak a 11.