Index Vakbarát Hírportál

Ha fontos a fotóid minősége, Iphone-t használsz

2017. augusztus 1., kedd 13:36

A legtöbb ember számára elérkezett a DSLR-korszak vége. Otthon hagytam a profi kamerámat, és ezeket a képeket az Iphone 7-esemmel lőttem egy vacsora során, a telefon szoftveres képalkotási képességeire hagyatkozva (portré módban, ahogy az Apple nevezi). Nehéz másképp nevezni az eredményt (a képek étteremben, mobillal, vaku nélkül készültek), mint hogy elképesztő. Az Apple jó munkát végzett.

A fenti idézetet Vic Gundotra Facebook-bejegyzéséből vettük át, és amiért érdekes, az az, hogy Gundotra nem egy saját magát fényező magas rangú Apple vezető, hanem éppen hogy a konkurens Google egyik volt fejese, aki 2007-től 2014-ig volt a cég közösségi médiás részlegének igazgatóhelyettese, még korábban pedig az ugyancsak konkurens Microsoft egyik vezérigazgatója.

A jelenleg az AliveCor vezérigazgatójaként dolgozó Gundotra ezek szerint úgy látja, hogy a digitális fényképezésben az Apple mobiltelefonos fejlesztései eljutottak egy olyan szintre, aminek köszönhetően egyre kevesebb ember érezheti úgy, hogy szüksége lehet a nehéz és bonyolult tükörreflexes fényképezőgépre és a hozzá tartozó drága objektívekre.

Gundotra szerint ebben nagy szerepet játszik az, hogy hiába jók az Iphone-nal versenyző telefonok kamerái, a rivális Google platformja, az Android nem nyújt kielégítő minőségű digitális képfeldolgozást hozzájuk. A posztja alatti kommentekben így fogalmaz, válaszul arra a felvetésre, hogy a Samsung S8-nak jobb a kamerája, mint az Iphone 7-nek:

Itt van a baj: Androidos. [...] A legnagyszerűbb fejlesztések nem hardveres szinten zajlanak, hanem szoftveres területen. (A Google “auto awesome” funkciója öt éve úttörő volt ebben, de mára teljesen visszaestek). Az Apple egyszerre fejleszti a hardvert és az azt kiszolgáló szoftvert. A konklúzió: ha valóban fontos neked az, hogy nagyszerű képeket készíts, akkor Iphone-t vegyél. Ha nem érdekel, hogy pár évvel le vagy maradva, akkor Androidos telefont.

Gundotra szerint az a baj, hogy Android nyílt, semlegességet hirdető fejlesztői rendszerében nem lehet egyszerre magas színvonalon fejleszteni a hardvert és szoftvert, és a túl sok rendelkezésre álló app és szolgáltatás közül a felhasználó nem tudja kiválasztani, hogy melyik számára a legmegfelelőbb. Az pedig évekig tart míg az igazán áttörő újítások ebben a rendszerben elérik a felszínt, tette hozzá az egykori Google vezető.

Rovatok