Minden évben összeállítják a leglyukasabb szoftverek listáját az amerikai kormány hivatalos biztonságtechnikai adatbázisa, a National Vulnerability Database adatai alapján. Tavaly a Firefox volt az első a híres film után Piszkos tizenkettőnek nevezett feketelistán, idén pedig egy másik böngésző, a Chrome vezet.
A listát a 2010 januárja és októbere között felfedezett biztonsági rések száma alapján állították össze, ami azt jelenti, hogy valójában nem tükrözi pontosan, melyik program használata kockázatosabb, hiszen a már befoltozott, és a még nyitva álló biztonsági rések ugyanúgy számítanak, ráadásul csak a hibák számát veszi figyelembe a lista, azt nem, hogy egy-egy hiba mekkora biztonsági kockázatot jelent, és mennyi vírus használja ki.
A Chrome-ban idén eddig 76 sérülékenységet jelentettek, ezzel fölényesen vezeti a listát. A második helyen egy másik böngésző, az Apple-féle Safari áll 60 hibával, aztán a Microsoft Office jön 57-tel. A biztonsági réseiről hírhedt Adobe Acrobat és Flash csak a negyedik, illetve 11. helyen áll. A listát egyébként a böngészők uralják, az első kettő mellett ott van az ötödik helyen a Firefox, a nyolcadikon az Internet Explorer, a tizediken a Webkit böngészőmotor, és az utolsón az Opera.
A listát összeállító Bit9 biztonságtechnikai cég vezetője, Harry Sverdlove siet leszögezni, hogy a Chrome első helye nem feltétlenül annak szól, hogy olyan rosszul lenne megírva a böngésző, inkább annak, hogy még aránylag új szereplő a piacon, és dinamikusan növeli a részesedését, ezért a szokásosnál sokkal nagyobb figyelem övezi a hekkerek, és a biztonságtechnikai cégek felől.