Az iPhone SE gyártása csak 160 dollárba kerül
Az Apple mindössze 160 dollárból összerakja a vadiúj iPhone SE okostelefont, vagyis 45 ezer forintból megvan az a készülék, ami a boltokban már 155 ezer forintba kerül. Aki szívből gyűlöli az Apple-t, ne is olvasson tovább, csak tekerjen le a hozzászólásokhoz, és írja szépen oda, hogy ez undorító, és szívből gyűlöli az Apple-t.
Persze jól tudjuk, hogy a gyártáson kívül még elég sok minden kell ahhoz, hogy ezek a készülékek eljussanak a boltokba. A kiskereskedelmi ár ötöde egyenesen a magyar állam zsebébe kerül (az áfa miatt), van némi Artisjus-sarc az adathordozókon is, van némi haszna az eladónak, pénzbe kerül a szállítás és a raktározás, a termékfejlesztés sem ingyenes, és az Apple egy vastagon nyereséges vállalat, mert ez biztosítja a fenntartható működését.
Ha mindenáron vérlázító dolgokat keresünk, akkor a tárhely árába érdemes belekötni, mert a 160 dolláros gyártási költség a 16 GB-os verzióra vonatkozik, és ennél csak 10 dollárral drágább a 64 GB-os változat gyártása, ami 100 dollárral többe kerül.
A gyártás szempontjából az még az iPhone SE különlegessége, hogy az alkatrészei három másik modellben megtalálhatók. Külsőre pont olyan, mint az iPhone 5S, a processzorát és a kameráját az iPhone 6S-ből örökölte, a mobilhálózatra csatlakozó csip azonban az iPhone 6-ból jön.
Néhány fő alkatrész ára:
- Apple A9 processzor: 22 dollár
- Qualcomm hálózati csip: 15 dollár
- LG kijelző: 20 dollár
Jól mutatja a mobilipar fejlődését, hogy a kijelző ára a felére csökkent 2013 óta, amikor ugyanezt az alkatrészt még az iPhone 5S-be kellett beépíteni. Egy ugyanilyen méretű és felbontású kijelzőért az Apple akkor még 41 dollárt fizetett.